Silesion.PL

serwis informacyjny

Filip Bednarek przedłużył kontrakt z Lechem Poznań

Filip Bednarek przedluzyl kontrakt z Lechem Poznan

Filip Bednarek przedluzyl kontrakt z Lechem Poznan

Bramkarz Lecha Poznań, Filip Bednarek na dłużej w Kolejorzu. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. – Lech jest w moim sercu i cieszę się, że będziemy mogli zapisywać dalej naszą wspólną historię. Na razie skupiam się na najbliższej niedzieli i meczu z Cracovią, a później na każdym kolejnym spotkaniu do rozegrania. Mam nadzieję, że dobra postawa w nich doprowadzi nas ostatecznie do wspólnego świętowania mistrzostwa Polski za kilka miesięcy – opowiada lechita.

Urodzony w położonej w Wielkopolsce Słupcy golkiper trafił do Lecha Poznań w lipcu 2020 roku, wracając tym samym do kraju po dwunastoletnim pobycie w Holandii. W niebiesko-białych barwach zadebiutował w pucharowym meczu z Odrą Opole (3:1), a już niedługo później dołożył swoją niemałą cegiełkę do awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Premierową rundę zakończył z kompletem występów na swoim koncie we wszystkich rozgrywkach. Łącznie zagrał do tej pory dla Kolejorza 41 razy, zachowując przy tym trzynaście czystych kont.

Filip to ważna postać w naszej szatni, lechita z krwi i kości, który doskonale rozumie, ile ten klub znaczy dla kibiców w Poznaniu i Wielkopolsce. Ma ogromny wpływ na budowanie atmosfery w drużynie, pomaga też młodym zawodnikom. Jeśli chodzi o boisko, to zaliczał kluczowe interwencje, choćby w meczach z Wartą Poznań i Górnikiem Zabrze, pozwalało nam to w minionej rundzie zdobywać punkty. To wszystko składa się na decyzję o przedłużeniu kontraktu – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Dla Bednarka możliwość zakładania koszulki z kolejowym herbem stanowi duże wyróżnienie, co podkreślał praktycznie od momentu przyjścia do Poznania. Z Kolejorzem chce sięgać po trofea i tym samym realizować kolejne cele, które stawia przed sobą. – Kiedy tutaj trafiłem podkreślałem, że było to dla mnie spełnienie marzeń, bo Lech jest w moim sercu i cieszę się, że będziemy mogli zapisywać dalej naszą wspólną historię. Jestem bardzo szczęśliwy, bo nowa umowa jest zwieńczeniem półtora roku ciężkiej pracy, którą wykonałem i meczów, jakie dla klubu rozegrałem – podkreśla bramkarz

 – Na przyszłość lubię patrzeć bardziej krótko, niż długoterminowo, więc na razie skupiam się na najbliższej niedzieli i meczu z Cracovią, a później na każdym kolejnym spotkaniu do rozegrania. Mam nadzieję, że dobra postawa w nich doprowadzi nas ostatecznie do wspólnego świętowania mistrzostwa Polski za kilka miesięcy – dodaje lechita.

Po przedłużeniu umowy z klubem ze stolicy Wielkopolski kontrakt 29-latka obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024