EURO 2020: Borek i Węgrzyn zastąpią Dariusza Szpakowskiego w komentowaniu finału Anglia-Włochy
Dariusz Szpakowski odsuniety od komentowania finału Euro 2020 między Anglią a Włochami. Taką informację przekazał szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Prawdopodobnie spotkanie Włochów z Anglikami skomentuje duet Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.
Aktualizacja: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn zastąpią Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka.
To był trudny turniej: emocjonalnie i logistycznie. Z takim rozmachem jeszcze nie pracowaliśmy, za niedociągnięcia przepraszam. Jako kapitan zespołu @sport_tvppl muszę często podejmować trudne decyzje. Na 🎤 podczas finału zasiądą @BorekMati & Maxi Kaz ⚽️
— Marek Szkolnikowski (@mszkolnikowski) July 9, 2021
Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny
TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na mikrofonie słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski
Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na 🎤 słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk 🔝
— Marek Szkolnikowski (@mszkolnikowski) July 9, 2021
Sytuację skomentował dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. – Oglądam wszystkie mecze, słucham i obserwuję naszych komentatorów oraz ekspertów. Kończymy fazę grupową, czas na wnioski zgodnie z filozofią mes que un club (więcej niż klub). Moim zadaniem jest to, żeby dać widzom TVP Sport jak najlepszą jakość i mam zamiar tego zobowiązania się trzymać – napisał.
Po meczu Szwecja – Polska (3:2) internauci krytycznie ocenili duetu komentatorów Szpakowski-Juskowiak, między innymi za zbyt wcześnie, bo już w 60 minucie spotkania, odebranie szans na awans Polaków. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, zapowiedział, że sprawa zostanie wyjaśniona – napisał 23 czerwca dyrektor TVP Sport
W połowie czerwca w wywiadzie dla TVP Info dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zapewniał o tym. – Finał skomentuje Dariusz Szpakowski, a półfinały – Jacek Laskowski i Mateusz Borek. To najbardziej logiczna, uczciwa decyzja – przyznawał. I argumentował: – Dariusz Szpakowski jest legendą telewizji. Gdy ktoś słyszy jego głos, to wie, że dzieje się coś ważnego. To nie jest tak, że nie widzę żadnych mankamentów. Dostrzegam oczywiście pewien regres formy, ale to naturalne, biorąc pod uwagę wiek i czas spędzony na wielkiej scenie.
Oglądam wszystkie mecze, słucham i obserwuję naszych komentatorów oraz ekspertów. Kończymy fazę grupową, czas na wnioski zgodnie z filozofią mes que un club. Moim zadaniem jest to, żeby dać widzom @sport_tvppl jak najlepszą jakość i mam zamiar tego zobowiązania się trzymać.
— Marek Szkolnikowski (@mszkolnikowski) June 23, 2021
Dariusz Szpakowski od 1976 roku za pośrednictwem radia, a później telewizji relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów.
W latach 1978–2018 skomentował ponad sto meczów w ramach jedenastu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw świata; w latach 1980–2016 relacjonował też spotkania dziewięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw Europy (oprócz Euro 2008), a w latach 1980–2018 wydarzenia z szesnastu igrzysk olimpijskich (łącznie letnich i zimowych)
Po śmierci Jana Ciszewskiego w 1982 stał się najważniejszym i najpopularniejszym komentatorem sportowym w Telewizji Polskiej Komentarze Szpakowskiego, oprócz oryginalnej barwy głosu, charakteryzują się dużą dynamiką, dodającą widowisku na atrakcyjności, lecz z biegiem czasu również z licznymi błędami językowymi i pomyłkami, nazywane “Szpakami”
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).