Silesion.PL

serwis informacyjny

ESA_LAB_18 – Lech Poznań współorganizuje szkolenie dla klubów Ekstraklasy

ESA LAB 18 Lech Poznan wspolorganizuje szkolenie dla klubow Ekstraklasy

ESA LAB 18 Lech Poznan wspolorganizuje szkolenie dla klubow Ekstraklasy

Ekstraklasa SA kontynuuje organizację szkoleń dla przedstawicieli ligowych klubów odpowiedzialnych za szkolenie. W najbliższy wtorek wspólnie z Lechem Poznań i organizacją LTT Sports zaprasza dyrektorów sportowych oraz dyrektorów akademii na warsztaty z udziałem ekspertów z zagranicznych klubów.

– Inwestycje w kapitał ludzki odpowiedzialny za szkolenie dzieci i młodzieży to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla Ekstraklasy. Od wielu lat pomagamy klubom uzyskiwać środki na rozwój akademii i dziś możemy się pochwalić wieloma nowoczesnymi ośrodkami w całej lidze. Ale w parze z inwestycjami w infrastrukturę musi też iść poszerzanie wiedzy wśród trenerów i osób prowadzących akademie. Temu też służą spotkania organizowane w ramach cyklu ESA_LAB_18 – tłumaczy Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA.

Spotkanie, jakie odbędzie się we wtorek (26 kwietnia) na stadionie Lecha w Poznaniu, to kontynuacja cyklu ESA_LAB_18. W jego ramach miały miejsce dotychczas cztery konferencje, podczas których goście z Ajaxu Amsterdam, Anderlechtu, Athletiku Bilbao, Herthy Berlin i LTT Sports dzielili się swoją wiedzą. Kolejne warsztaty poprowadzą specjaliści od szkolenia piłkarskich talentów ze Sportingu CP oraz z FC Kopenhaga. Portugalski klub reprezentował będzie Paulo Noga, Dyrektor ds. Talentów Piłkarskich oraz Strategii Skautingu, a przedstawicielem duńskiej drużyny będzie Dyrektor ds. Rozwoju Sune Smith-Nielsen.

– Cieszymy się z tego, że możemy być współorganizatorem kolejnego szkolenia z cyklu ESA_LAB_18. dla klubów PKO BP Ekstraklasy. To ważna kwestia, bo pozwala dzielić się swoim know how i doświadczeniami przy szkoleniu młodzieży nie tylko z klubami polskimi, ale również europejskimi. Taka wymiana poglądów pozwala na rozwój. Dla nas szkolenie młodzieży i klubowa Akademia to jeden z filarów i priorytetów klubu, więc tym bardziej cieszy nas, że temu tematowi poświęcony jest cały cykl szkoleń – mówi prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać także panelu Konstantina Kornakova i Slavena Marasovicia z LTT Sports nt. dwunastu obszarów jakości w akademiach młodzieżowych. Swoim doświadczeniem podzieli się także Wicedyrektor ds. Szkolenia w Akademii Lecha Amilcar Carvalho. Spotkanie zakończy się warsztatami praktycznymi prowadzonymi przez LTT Sports.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author