Silesion.PL

serwis informacyjny

ESA_LAB_18 – Lech Poznań współorganizuje szkolenie dla klubów Ekstraklasy

Ekstraklasa SA kontynuuje organizację szkoleń dla przedstawicieli ligowych klubów odpowiedzialnych za szkolenie. W najbliższy wtorek wspólnie z Lechem Poznań i organizacją LTT Sports zaprasza dyrektorów sportowych oraz dyrektorów akademii na warsztaty z udziałem ekspertów z zagranicznych klubów.

– Inwestycje w kapitał ludzki odpowiedzialny za szkolenie dzieci i młodzieży to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla Ekstraklasy. Od wielu lat pomagamy klubom uzyskiwać środki na rozwój akademii i dziś możemy się pochwalić wieloma nowoczesnymi ośrodkami w całej lidze. Ale w parze z inwestycjami w infrastrukturę musi też iść poszerzanie wiedzy wśród trenerów i osób prowadzących akademie. Temu też służą spotkania organizowane w ramach cyklu ESA_LAB_18 – tłumaczy Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA.

Spotkanie, jakie odbędzie się we wtorek (26 kwietnia) na stadionie Lecha w Poznaniu, to kontynuacja cyklu ESA_LAB_18. W jego ramach miały miejsce dotychczas cztery konferencje, podczas których goście z Ajaxu Amsterdam, Anderlechtu, Athletiku Bilbao, Herthy Berlin i LTT Sports dzielili się swoją wiedzą. Kolejne warsztaty poprowadzą specjaliści od szkolenia piłkarskich talentów ze Sportingu CP oraz z FC Kopenhaga. Portugalski klub reprezentował będzie Paulo Noga, Dyrektor ds. Talentów Piłkarskich oraz Strategii Skautingu, a przedstawicielem duńskiej drużyny będzie Dyrektor ds. Rozwoju Sune Smith-Nielsen.

– Cieszymy się z tego, że możemy być współorganizatorem kolejnego szkolenia z cyklu ESA_LAB_18. dla klubów PKO BP Ekstraklasy. To ważna kwestia, bo pozwala dzielić się swoim know how i doświadczeniami przy szkoleniu młodzieży nie tylko z klubami polskimi, ale również europejskimi. Taka wymiana poglądów pozwala na rozwój. Dla nas szkolenie młodzieży i klubowa Akademia to jeden z filarów i priorytetów klubu, więc tym bardziej cieszy nas, że temu tematowi poświęcony jest cały cykl szkoleń – mówi prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać także panelu Konstantina Kornakova i Slavena Marasovicia z LTT Sports nt. dwunastu obszarów jakości w akademiach młodzieżowych. Swoim doświadczeniem podzieli się także Wicedyrektor ds. Szkolenia w Akademii Lecha Amilcar Carvalho. Spotkanie zakończy się warsztatami praktycznymi prowadzonymi przez LTT Sports.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).