Silesion.PL

serwis informacyjny

Ernest Muci z Legii przed meczem z Polska – Albania

Ernest Muci z Legii Warszawa Albania

Ernest Muci z Legii Warszawa Albania

Pomocnik Legii Warszawa, Ernest Muci, odpowiedział na kilka pytań przed zbliżającym się spotkaniem eliminacji do mistrzostw świata Polska – Albania. Zawodnik Legii Warszawa został powołany do reprezentacji prowadzonej przez Eduardo Reję i ma szansę wystąpić przeciwko Biało-Czerwonym w dzisiejszym meczu.

– Polska to bardzo mocna drużyna. Reprezentacja Albanii ma jednak swoje atuty i może narobić gospodarzom trochę problemów. Nasz zespół nie boi się walki i na pewno nie odpuści tego spotkania. Mam nadzieję, że zrobimy wszystko aby wygrać ten mecz, bo jest to bardzo ważne dla całego naszego kraju. Musimy stawić czoła reprezentacji Polski, która będzie faworytem do zwycięstwa. Damy jednak z siebie sto procent, aby uzyskać dobry rezultat w tym spotkaniu.

– W reprezentacji nie mamy takich gwiazd, jak np. Robert Lewandowski. Jesteśmy jednak bardzo zgraną grupą, którą cechuje duch walki i wspólny cel. Nie stawiamy naindywidualności, tylko na drużynę. Mamy jednak w kadrze zawodników bardzo dobrze wyszkolonych piłkarzy, którzy potrafią odnaleźć się w trudnej sytuacji, oddać celny strzał, albo stworzyć dobrą sytuację dla kolegów. To na pewno będzie bardzo dobry mecz.

– W ostatnim meczu Albania grała z dobrze przygotowanym taktycznie zespołem. Myślę, że spotkanie z Polską będzie wyglądało podobnie. Albania nie będzie aż tak mocno naciskała i atakowała pressingiem Polaków, skupiając się bardziej na wyczekiwaniu swoich okazji. Jestem pewny jednak, że trener przygotuje nas dobrze taktycznie, a samo spotkanie będzie interesujące.

– Bardzo ważni dla naszej drużyny są boczni obrońcy. Elseid Hysaj, zawodnik Lazio Rzym, to jeden z kluczowych zawodników kadry Albanii. Wiele akcji przechodzi przez tego piłkarza, a on sam daje dużo drużynie zarówno w ataku, jak i w obronie.

– Dla reprezentacji Albanii bardzo dobre było ostatnie 10 lat. Dodatkowo, w ostatnich 2-3 latach pojawiła się generacja piłkarzy, którzy grają teraz w bardzo mocnych, europejskich klubach. Myślę, że sam zespół rozwija się z roku na rok, a w przeciągu najbliższych 5 lat może być topową, bałkańską reprezentacją. Cała drużyna mocno na to pracuje, a efekty są z dnia na dzień coraz bardziej widoczne.

– W 2016 roku, mało ludzi wierzyło w to, że awansujemy do mistrzostw Europy. To nie był wówczas nasz główny cel, a skończyliśmy w fazie grupowej tego turnieju. Teraz też nie zakładamy sobie jakiegoś konkretnego celu, ale będziemy wierzyć i walczyć, aby osiągnąć sukces. Przeciwnicy w eliminacjach są bardzo wymagający, ale zobaczymy jak ułożą się same spotkania. Będziemy walczyć i ciężko pracować, a wtedy wszystko może się wydarzyć.


Fot. Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024