Silesion.PL

serwis informacyjny

Energooszczędne biurowce i mieszkania na wynajem pod szyldem GPP S.A.

GPPBusinessPark 01

GPPBusinessPark 01

W wyniku przekształceń organizacyjnych, GPP S.A stała się spółką-matką, która skupia spółki celowe, realizujące projekty w sektorze nieruchomości biurowych oraz mieszkań na wynajem w Katowicach i Krakowie. Wyróżnikiem budynków z portfolio GPP S.A. jest szerokie wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań energooszczędnych.

GPP S.A. od blisko 20 lat zajmuje się efektywnością energetyczną budynków i komfortem ich użytkowników. Obecnie w portfelu istniejących i realizowanych nieruchomości GPP S.A. znajduje się osiem budynków biurowych o łącznej powierzchni 65 tys. metrów kwadratowych, w tym istniejący kompleks GPP Business Park, w którym znajduje się m.in. jedyny plus energetyczny biurowiec w Polsce. Tuż obok powstają dwa budynki ECO City Katowice, a kolejne dwa są w planach – to jedne z najbardziej zaawansowanych projektów ekologicznych w całej Unii Europejskiej, precertyfikowane w systemie BREEAM z rekordowym wynikiem 94%.

GPP Business Park
GPP Business Park

Wśród aktywów GPP S.A. są także inwestycje w sektorze najmu instytucjonalnego: 111 już gotowych i wynajętych mieszkań w Katowicach oraz podobny projekt planowany w Krakowie.

Nasza aktywność pod szyldem GPP S.A. koncentruje się na realizacji projektów, które pod względem energooszczędności wyróżnią się nie tylko w skali regionu, kraju, a nawet Europy. W czasach znaczących podwyżek cen prądu zagadnienie wymiernych oszczędności dla najemców, generowane przez nasze budynki, zyskuje nowy wymiar. W parze z najniższymi w Polsce rachunkami za energię, nasi najemcy mogą liczyć na zdrowe środowisko pracy” – mówi Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP S.A.

ShareHome Silesia
ShareHome Silesia

W budynkach GPP Business Park i ECO City Katowice na dużą skalę wykorzystano wiele rozwiązań przyjaznych użytkownikom i środowisku, takich jak panele fotowoltaiczne, trigeneracja, gazowe pompy ciepła, freecooling czy systemy odzyskujące energię. Dzięki nim, przy kosztach energii rzędu 2000 zł MWH, na każdy metr wynajmowanego biura przypada miesięcznie 20-25 złotych oszczędności.

Drugim aspektem naszej działalności jest zarządzanie zrealizowanymi nieruchomościami – budynki pozostają naszą własnością, co wymaga od nas rzeczywistej dbałości o dotrzymanie obietnic złożonym klientom w zakresie skuteczności rozwiązań, które wpływają na komfort oraz zdrowie, środowisko naturalne, a co ważne również na ich budżety – dodaje Mirosław Czarnik.

Zakończenie realizacji dwóch najnowszych budynków GPP S.A. – ECO City Katowice, planowane jest w 2023 roku.

ECO City Katowice
ECO City Katowice

– – –

O GPP S.A.

GPP S.A. od prawie 20 lat uczestniczy w przemianie terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku w nowoczesne centra aktywności gospodarczej. Do tej pory firma zrealizowała lub obecnie realizuje budynki biurowe o łącznej powierzchni 65 tys. mkw., a także obiekt magazynowo produkcyjny liczący 14,5 tys. mkw. Do jej flagowych inwestycji należą kompleksy GPP Business Park oraz ECO City Katowice. Z powodzeniem zadebiutowała też w sektorze PRS, realizując 111 wysokiej klasy mieszkań na wynajem w centrum Katowic.

Projekty GPP wyróżnia szerokie zastosowanie innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym rozwiązań zwiększających energooszczędność budynków i bioróżnorodność terenów miejskich, a docelowo – mających pozytywny wpływ na komfort użytkowników i lokalnych społeczności. Najemcy budynków GPP mogą liczyć na znacząco niższe koszty zużycia mediów m.in. dzięki zastosowaniu systemów trigeneracji czy fotowoltaiki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).