Silesion.PL

serwis informacyjny

Elektrykiem na sam szczyt – Shell EV Race 2023

Elektrykiem na sam szczyt Shell EV Race 2023

Elektrykiem na sam szczyt Shell EV Race 2023

21 osób, ponad 1200 km, 9 samochodów elektrycznych i jeden cel – alpejski lodowiec Kaunertal Glacier. W ramach zorganizowanego przez Shell Fleet Solutions (SFS) „wyścigu” grupa dziennikarzy, ekspertów z branży elektromobilności i fanów czterech kółek napędzanych prądem wyruszyła z Polski w trasę elektrykami, by pokonać nie tylko tysiące kilometrów, ale także by udowodnić, że długa podróż samochodem elektrycznym jest możliwa. Wyścig napędzała też karta Shell Card EV, którą uczestnicy mogli wygodnie ładować swoje auta.

Podróżujący rozpoczęli wyprawę z polskich miast – Warszawy, Krakowa i Wrocławia, by po kilkunastu godzinach dotrzeć do austriackiego górskiego miasteczka Kaunertal. Podczas czterodniowego wyjazdu uczestnicy wyścigu mogli razem z Shell doświadczyć uroków podróżowania elektrykiem. Samochody ładowały się w Polsce oraz za granicą w ramach sieci Shell Recharge przy użyciu uniwersalnej karty Shell. Użytkownicy aktywnie korzystali także z aplikacji Shell Recharge, która w wygodny i intuicyjny sposób pozwala wyszukać ładowarki, sprawdzić ich dostępność oraz inicjować i kończyć ładowania.

Oprócz tego na zaproszonych gości czekały merytoryczne warsztaty z Shell Card prowadzane przez specjalistów SFS z zakresu narzędzi i usług wspierających klientów w ich drodze do zeroemisyjności. Tematem jednego ze spotkań był niedawno wprowadzony do Polski program Accelerate to Zero, w ramach którego Shell wspiera klientów, wskazując im drogę do osiągnięcia zerowej emisji netto ich biznesów. W ramach programu eksperci SFS szczegółowo analizują indywidualne potrzeby klientów, aby postawić diagnozę, a następnie zaplanować i monitorować wdrażanie oraz realizację naszych rekomendacji. W drugi dzień warsztatów uczestnicy wyjazdu mieli okazję wcielić się w zarządców flot, a ich zadaniem było zapoznanie się z usługami telematycznymi gwarantującymi lepsze bezpieczeństwo i optymalizację kosztów. Menadżerowie flot za pomocą małego urządzenia mogą na bieżąco monitorować zużycie paliwa, prędkości, długość tras czy lokalizacji.

Po raz pierwszy w Shell wyruszyliśmy w podróż w Alpy samochodami elektrycznymi, zabierając ze sobą prawdziwych ekspertów i miłośników elektromobilności. W ciągu czterech dni mogliśmy wspólnie podzielić się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podróżowania elektrykiem. W Shell pragniemy realnie wspierać proces elektryfikacji transportu w Polsce. Nasza kilkunastogodzinna podróż udowodniła, że samochody napędzane energią elektryczną to nie tylko pojazdy przeznaczone do jazdy miejskiej. To również wygodne i kompaktowe środki transportu, które sprawdzą się w dłuższej i bardziej wymagającej trasie.  Przy okazji tego typu wyjazdu widzimy jak różnorodna może być jazda elektrykami – indywidualny styl jazdy czy efektywne planowanie przystanków mają ogromny wpływ na jakość i długość podróży. – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska

W Shell EV Race 2023 wzięło udział wielu entuzjastów elektromobilności i ekspertów z tej branży m.in. członkowie PSPA, EV Klub Polska, Jania Fleet Mobility, Autopay, Blue Media, SKFS oraz dziennikarze branżowi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024