Ekologiczna szkoła powstała w Rumi
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi w powiecie wejherowskim jest kolejnym przykładem implementacji proekologicznych i nowatorskich technologii budowlanych w budynku użyteczności publicznej. Głównym wykonawcą jest gdańska spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budownictwie modułowym, wykorzystującym prefabrykowane moduły drewniane, dzięki którym inwestycję zrealizowano w zaledwie 4 miesiące.
W ramach rozbudowy istniejącego obiektu powstało nowe, trzykondygnacyjne skrzydło o wysokości 11 m i całkowitej powierzchni przekraczającej 1300 m2, które w całości wykonano w energooszczędnej technologii prefabrykowanej. Głównym założeniem projektu było stworzenie dodatkowej przestrzeni, która będzie przyjazna zarówno dzieciom i nauczycielom, jak i środowisku.
Inwestycja polegała na kompleksowym wykonaniu prac projektowych, wybudowaniu nowego skrzydła budynku wraz z zagospodarowaniem terenu – mówi Bogumiła Kasprzyk, project manager Ekoinbud. W nowo powstałej przestrzeni znajduje się 5 sal lekcyjnych, sala integracji sensorycznej oraz duża świetlica. Wykorzystanie prefabrykowanych modułów drewnianych pozwoliło zachować pełną dyfuzyjność, skutkująca “oddychaniem ścian”, co skutkuje uzyskaniem wysokiego komfortu pomieszczeń i wytworzeniem ekologicznego mikroklimatu.
Rozbudowa szkoły podstawowej w Rumi znacząco wpłynęła na sposób funkcjonowania placówki oraz umożliwiła prowadzenie różnego rodzaju zajęć dodatkowych w dużo lepszych warunkach.
Dodatkowa przestrzeń zdecydowanie poprawiła komfort nauki, pozwalając uczniom wrócić do trybu jednozmianowego oraz podniosła jakość prowadzenia zajęć dydaktycznych, w tym także zajęć dodatkowych z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebnie kształcenia specjalnego czy zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej – mówi Aleksandra Brunat, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi. Dzięki rozbudowie dużo większa ilość uczniów może również skorzystać z pozalekcyjnej działalności placówki.
Niewątpliwym atutem nowo wybudowanego skrzydła jest również ujemny ślad węglowy, który w dłuższej perspektywie pozwoli wygenerować spore oszczędności związane z ogrzewaniem placówki w okresie zimowym oraz przełoży się na lepsze samopoczucie uczniów i nauczycieli.
Izolacje wykonane są z włókna drzewnego, materiału cechującego się bardzo dobrym odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu budynek jest bardzo zdrowy, dużo skuteczniej utrzymuje temperaturę i jest bardziej przyjazny użytkownikom – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Niewątpliwym atutem zastosowania technologii prefabrykowanych modułów jest również olbrzymia energooszczędność – w czasie sezonu grzewczego obiekty wybudowane w tej technologii zużywają nawet 60% mniej energii cieplnej w porównaniu do budynków bazujących na tradycyjnych technologiach.
___
Grupa EKOINBUD zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej, takich jak placówki oświatowe, budynki biurowe i wielorodzinne, działając na terenie Polski oraz wielu rynkach europejskich. Najbardziej charakterystyczną cechą konstrukcji projektowanych przez EKOINBUD jest wykorzystanie drewna w budownictwie kubaturowym przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich potrzeb energetycznych budynków, doskonałym parametrom zdrowotnym, przy równoczesnym zapewnieniu ich wysokiej funkcjonalności oraz wysokiego standardu.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).