Efektowne zwycięstwo Polek w Mistrzostwach Świata U18

Efektowne zwyciestwo Polek w Mistrzostwach Swiata U18

W piątek, 13 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski rozegrała trzeci mecz w 2023 IIHF Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Biało-Czerwone po bardzo dobrym spotkaniu pokonały Hiszpanki 4:0. Ostatni mecz w turnieju Polki rozegrają w niedzielę. O godz. 16:30 zmierzą się z Chińskim Tajpej. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski rywalizuje z Koreą Południową, Danią, Hiszpanią, i Chińskim Tajpej. We wtorek na inaugurację drużyna prowadzona przez Magdalenę Jabłońską pokonała Koreę Południową 6:0, czwartek przegrała z Danią 1:3, a w piątek pokonała Hiszpanię 4:0.

Biało-Czerwone przeważały w piątkowym starciu od pierwszych minut. W 6. minucie bramkę zdobyła Matylda Stępień, która jest jedną z czołowych zawodniczek mistrzostw. Ofensywnie grająca hokeistka strzeliła już w katowickim turnieju trzy gole. W 17. minucie wynik podwyższyła kapitan Natalia Nosal. Również decydująca tercja należała do Polek. Pod koniec bramkarkę Hiszpanii zaskoczyła Maja Brzezińska, a Justyna Żyła wpakowała krążek do pustej bramki. – Jesteśmy trochę zaskoczone, nie spodziewałyśmy się, że wygramy z Hiszpanią aż tak wysoko – oceniła zawodniczka Matylda Stępień. W sparingu, który odbył się przed mistrzostwami Polska wygrała z Hiszpanią 4:3. – Dziewczyny były mocno zmotywowane po czwartkowej porażce z Danią. Podniosły się i zagrały naprawdę dobre zawody – cieszyła się trenerka Magdalena Jabłońska.

W mistrzostwach prowadzi Dania, która wygrała wszystkie mecze. Nasza drużyna plasuje się na 2. miejscu. W niedzielę na zakończenie mistrzostw o godz. 16:30 Polki zmierzą się z Chińskim Tajpej. Bilety do kupienia w serwisie Kupbilet.pl oraz w kasach.

2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB

HISZPANIA – POLSKA 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Stępień 6, N. Nosal 17, Brzezińska 59, Żyła 60

HISZPANIA: Badorrey – Ansoleaga, San Miguel; Munoz, N. Gimenez, O’Hare – Ayestaran, Ruiz de Galarreta; P. Gimenez, Peinado, P. Marina – B. Marina, Bosch; Castellanos, Aizpurua, Goni – Marti, C. Martinez, P. Martinez. Trener: Rollins.

POLSKA: Ratajczyk – N. Nosal, Wencel; Łąpieś, Stępień, Skręt – Isztok, E. Nosal; Sencerz, Brzezińska, Zięba – Wójcik, Piasecka; Cybulska, Żyła, Huchel – Cybula; Świątek, Jankowska. Trener: Jabłońska.

Partnerami Mistrzostw są miasto Katowice, Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa będą odbywać się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.