36. kolejka PHL. Wysokie zwycięstwo lidera

36. kolejka PHL. Wysokie zwyciestwo lidera

W piątek, 13 stycznia odbyła się 36. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Na zakończenie czwartej rundy efektowną wygraną odniosła Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, która pokonała Zagłębie Sosnowiec 9:2. W Jastrzębia-Zdroju goście z Sanoka wygrali w karnych, chociaż po 30 minutach przegrywali 0:3. Pewnie  mecze wygrały GKS Katowice i GKS Tychy.

Lider PHL będzie bardzo dobrze wspominał piątek trzynastego. Biało-niebiescy byli dzisiaj bezwzględni dla gości z Sosnowca. Od początku do końca dominowali na tafli i strzelali kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:2, a bardzo dobrze grał Andriy Denyskin, który zakończył zawody z dorobkiem dwóch bramek i asysty.

W Jastrzębia-Zdroju goście z Sanoka pokazali, że gra się do końca. Po 30. minutach miejscowi prowadzili 3:0, ale później Marma Ciarko STS doprowadziła do remisu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia a w karnych dobrze bronił Dominik Salama. Już w niedzielę JKH będzie miał szansę na rewanż, bo w tym dniu obie drużyny spotkają się ponownie.

Tyszanie pewnie pokonali KH Energa Toruń 5:1. Dublet zaliczył Jean Dupuy. W Nowym Targu GKS Katowice wygrał 6:2, a zdecydowanie najlepszym hokeistą meczu był Brandon Magee. Kanadyjczyk strzelił aż cztery gole.

Następna kolejka odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. W tym dniu w ramach 37. kolejki PHL zostaną rozegrane trzy mecze. Tyszanie podejmą Zagłębie, JKH zagra ponownie z drużyną z Sanoka (obydwa mecze rozpoczną się o godz. 17) oraz Comarch Cracovia sprawdzi formę KH Energa Toruń (godz. 18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv. Czwarty mecz 37. kolejki, pomiędzy GieKSą a Podhalem odbędzie się za miesiąc 15 lutego.

36. kolejka PHL

• GKS Tychy – KH Energa Toruń 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Galant 13, Dupuy 38, Jeziorski 46, Dupuy 47, Komorski 55 – Viitanen 60

• TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Padakin 2, Denyskin 9, Jakobsons 26, Dziubiński 34, Szczechura 40, Denyskin 49, Da Costa 52, Ahopelto 54, Pangelov-Yuldashev 60 – Kogut 20, Bernacki 53

• JKH GKS Jastrzębie – Marma Ciarko STS Sanok 3:4 w karnych (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:0, k. 0:1)

Hugo Jansons 4, Urbanowicz 11, 27 – Valtola 38, Makela 45, Harila 55, Heikkinen65

• TAURON Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)