Silesion.PL

serwis informacyjny

Dzisiaj policyjna akcja “Kaskadowy pomiar prędkości”

Policja sygnal kontrola

Policjanci ruchu drogowego na terenie całej Polski przeprowadzają dzisiaj, 30 czerwca 2023 roku, akcję o nazwie “Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem tych działań jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców. Apelujemy o rozwagę za kierownicą!

W ramach ogólnopolskiej akcji “Kaskadowy pomiar prędkości”, policjanci skupią się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Funkcjonariusze będą przeprowadzać kaskadowe pomiary prędkości, korzystając z ręcznych mierników prędkości, w kilku lokalizacjach na tym samym odcinku drogi. Kontrole będą również prowadzone w sposób dynamiczny. Policjanci ruchu drogowego patrolujący radiowozy wyposażone w wideorejestratory będą konsekwentnie egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, które skutkują ciężkimi obrażeniami ciała lub nawet utratą życia. Kierując pojazdem, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze własne bezpieczeństwo, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, abyśmy zachowali rozwagę i przestrzegali przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Akcje takie jak “Kaskadowy pomiar prędkości” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Policjanci podejmują wysiłki, aby egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych i uświadamiać kierowcom konsekwencje nadmiernej prędkości. Biorąc udział w tych działaniach, każdy z nas może przyczynić się do stworzenia bezpieczniejszego środowiska na polskich drogach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024