Silesion.PL

serwis informacyjny

Trójka włamywaczy zatrzymana przez katowickich policjantów

TYMCZASOWY ARESZT DLA TRÓJKI WŁAMYWACZY

fot: Śląska Policja

Trzech mężczyzn, podejrzanych o serię włamań do domów i mieszkań na terenie całego województwa śląskiego, zostało zatrzymanych przez policjantów z katowickiej komendy, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu. Decyzją sądu wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Początkowo katowiccy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z mieszkań w Śródmieściu Katowic. Działając szybko i skutecznie, funkcjonariusze kryminalni przeprowadzili szereg sprawdzeń, które doprowadziły ich do ustalenia tożsamości trzech mężczyzn w wieku 34, 37 i 40 lat jako sprawców włamania. Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Przy ich zatrzymaniu znaleziono przy nich przedmioty, które pochodziły z wcześniejszych włamań. W toku dalszych działań, policjanci odnaleźli także gotówkę w różnych walutach, biżuterię, dokumenty oraz sprzęt elektroniczny. Zabezpieczono również narzędzia, które podejrzani używali do popełniania przestępstw. Okazało się, że część odzyskanego mienia pochodziła z włamania do mieszkania w Chełmie Śląskim, które miało miejsce niedługo przed zatrzymaniem podejrzanych.

Trzech mężczyzn usłyszało już cztery zarzuty, jednak śledztwo w tej sprawie jest nadal rozwijane, co może skutkować postawieniem kolejnych zarzutów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem, za kradzieże z włamaniem grozi im surowa kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania katowickiej policji w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu są niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. Zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań stanowi istotny krok w walce z przestępczością. Policja nadal intensywnie pracuje nad tą sprawą, aby zgromadzić wystarczające dowody i przedstawić sprawcom wszelkie zarzuty zgodnie z prawem.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Trójka włamywaczy zatrzymana przez katowickich policjantów

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *