Silesion.PL

serwis informacyjny

Drugi dzień Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE

Drugi dzien Miedzynarodowych Targow EXPO KATOWICE

Drugi dzien Miedzynarodowych Targow EXPO KATOWICE

Trwa drugi dzień Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE – Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w katowickim MCK i na Placu Sławika i Antalla.

Mocnym akcentem na początku pierwszego dnia był panel dyskusyjny w ramach 5. Polskiego Kongresu Górniczego pt. “Przyszłość polskiego górnictwa – perspektywy po 2050 roku”, z udziałem: Prezesa Polskiej Grupy Górniczej – Tomasza Rogali, Prezesa Tauronu Wydobycie – Jacka Pytla, Prezesa Kopalni „Bogdanka” – Artura Wasila, przedstawicieli Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie – prof. dr hab. inż. Pawła Bogacza i dr inż. Jerzego Kickiego, a także dr inż. Jacka Korskiego – doradcę Zarządu FAMUR ds. przedsięwzięć zagranicznych oraz Janusza Olszowskiego – prezesa Górniczej Izby Przemysłowo – Handlowej.

Ciekawa konferencja odbyła się z kolei na scenie głównej Targów pt. „Metan z kopalń węgla kamiennego – stan aktualny – wyzwania” organizowana przez Międzynarodowe Centrum Doskonałości do spraw Metanu z Kopalni Węgla w Polsce wraz z GIG i JSW SA.”, podczas której omawiano: metody kontroli i monitorowania emisji metanu, regulacje prawne w zakresie emisji metanu do atmosfery, technologie wychwytywania i wykorzystywania metanu z kopalni węgla, strategię metanową UE i transformację sektora węglowego.

2022.09.07 Międzynarodowe Targi EXPO Katowice fot. Bartłomiej Zborowski

Podczas drugiego dnia Targów zaprezentowała się również 13 Śląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pokazy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author