Silesion.PL

serwis informacyjny

Dobra drużyna PZU kibicuje Mistrzostwom Europy Amp Futbol Kraków 2021

Dobra druzyna PZU kibicuje Mistrzostwom Europy Amp Futbol Krakow 2021

Dobra druzyna PZU kibicuje Mistrzostwom Europy Amp Futbol Krakow 2021

W minioną niedzielę byliśmy świadkami wielkich piłkarskich emocji – w Krakowie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w ampfutbolu. W rozgrywkach bierze udział 14 reprezentacji narodowych.  Polacy o awans do fazy pucharowej walczą z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią. Sponsorem wydarzenia jest PZU, który finansowo wspiera również reprezentację Polski oraz pozostałe projekty Amp Futbol Polska m.in. Junior Amp Futbol, Futbol Plus i Futbolową Bandę. Ubezpieczyciel jest także sponsorem tytularnym PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

EURO rozpoczęło się niedzielnym meczem Polski z Ukrainą wygranym przez biało-czerwonych 3:0. Przed nim w specjalnej strefie Dobrej Drużyny PZU przed stadionem Cracovii odbył się briefing prasowy dotyczący projektu Futbol Plus. To program wspierania akademii dla dzieci z niepełnosprawnościami, o którym opowiedzieli dziennikarzom przedstawiciele PZU i Amp Futbol Polska.

– Projekt Futbol Plus daje możliwość spełniania dziecięcych marzeń związanych z uprawianiem piłki nożnej. Młodzi zawodnicy z różnymi niepełnosprawnościami biorą udział w treningach i wyjazdach, dzięki czemu realizują swoje pasje i czują się częścią sportowej społeczności. Wspierając program zachęcamy również dzieci i młodzież do aktywnego i zdrowego styl życia. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne akademie dołączą do programu Dobra Drużyna PZU – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w  PZU.

W strefie Dobrej Drużyny PZU byli obecni piłkarze z czterech akademii dziecięcych zrzeszonych w  Futbol Plus. Dzieci przyjechały z całej Polski, aby kibicować reprezentacji podczas meczu z Ukrainą i przy okazji przeprowadziły krótki trening na specjalnie przygotowanym boisku PZU przy stadionie Cracovii.

– To wielka chwila. Wystartowały ampfutbolowe Mistrzostwa Europy w Polsce, o których razem z naszymi kibicami marzyliśmy od lat. Cieszę się, że PZU jest z nami przy tej wielkiej imprezie, ale jeszcze bardziej cieszę się, że dostrzega i wspiera też nasze projekty rozwojowe, dziecięce i młodzieżowe, takie jak PZU Amp Futbol Ekstraklasa, Junior Amp Futbol, czy Futbol Plus. Wszyscy liczymy, że te mistrzostwa pomogą nam w dalszej popularyzacji i rozwoju ampfutbolu w Polsce, w pozyskaniu nowych kibiców, ale i włączeniu kolejnych osób, w tym dzieci z niepełnosprawnościami w sport i piłkę nożną – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Amp Futbol Euro Kraków 2021 odbywa się w dniach 12-19 września. Nasi reprezentanci prowadzeni przez trenera Marka Dragosza bronią pozycji medalowej – na poprzednich mistrzostwach zajęli trzecie miejsce, a Bartosz Łastowski z wynikiem 11 goli zdobył tytuł Króla Strzelców. Jak będzie tym razem? Wierzymy, że  już jesteśmy #JednąNogąWFinale. Wejścia na wszystkie mecze są bezpłatne. Transmisje meczów można śledzić m.in. na Facebooku Amp Futbol Polska, zaś wybrane spotkania pokazuje TVP Sport. Ambasadorem mistrzostw jest Robert Lewandowski.

Dobra Drużyna PZU, do której należy Amp Futbol Polska,  zainaugurowała swoją działalność w czerwcu. Inicjatywa ma zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu a także pomóc w likwidacji następstw deficytu aktywności ruchowej spowodowanego przez pandemię. Programem obejmowane są kolejne kluby sportowe i projekty zapewniające szansę dostępu do regularnych treningów dzieciom, również z niepełnosprawnościami  i małych miejscowości.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author