Silesion.PL

serwis informacyjny

Do końca kwietnia montaż gratis! Nowe tablice SIM dla właścicieli i zarządców nieruchomości

Tylko do konca kwietnia montaz gratis Materialy prasowe MZUiM Katowice 2022

Tylko do konca kwietnia montaz gratis Materialy prasowe MZUiM Katowice 2022

Wykonawca nowych tablic Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach zgłosił zakończenie jednej z pierwszych części montażu i rozpoczęły się odbiory. W obszarze wdrożeniowym nr 1, czyli w Śródmieściu i Nikiszowcu, właściciele lub zarządcy nieruchomości mogą bezpłatnie pozyskać tablice z numerem porządkowym budynku, czyli tzw. tablicę adresową. Co więcej, do końca kwietnia nie trzeba martwić się o montaż – firma UTAL zrobi to za Ciebie.

Etap pierwszy dobiega końca

Wykonawca, spółka Utal, poinformowała o zakończeniu jednej z pierwszych części wdrażania Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach. Zgodnie z umową tablice zostały zainstalowane w obszarze wdrożeniowym nr 1, czyli na terenie Śródmieścia i Nikiszowca. Następnie wykonawca zacznie montować je na pozostałym obszarze miasta.

Rozpoczęły się odbiory wykonanego zlecenia, ale cały czas mieszkańcy, właściciele i zarządcy nieruchomości mogą wystąpić z wnioskiem do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym prywatnym nieruchomością – mówi Piotr Handwerker, dyrektor MZUiM w Katowicach.

Bezpłatny montaż tylko do końca kwietnia

Aby zamówić nową tablicę adresową, wystarczy złożyć wniosek do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Dla uproszczenia procedury wniosek o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości wystarczy wysłać drogą elektroniczną – mówi Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej i dodaje – Projekt lokalizacji i treści tablicy z numerem domu można obejrzeć i pobrać za pomocą wyszukiwarki na stronie: https://linia-projekty.pl/simkatowice-adresy/, a skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail: sim@mzum.katowice.pl.

Na stronie znajdziemy też wniosek, który należy przesłać do MZUiM oraz mapę obszaru, na którym możemy zamontować tablice w pierwszym etapie.

Ważną informacją jest to, że aby skorzystać z możliwości bezpłatnego montażu, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia. Później tablice nadal będą bezpłatnie wydawane przez MZUiM, ale tylko do rąk własnych właścicieli i zarządców nieruchomości, z obowiązkiem własnego montażu. Warto pośpieszyć się i zostawić montaż firmie, która zrobi to za nas – zaznacza Piotr Handwerker.

Mieszkańcy wybrali zwycięski wariant

Szacowany koszt realizacji inwestycji to 11,6 mln zł. Środki na ten cel w 100% pochodzą z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dwa warianty do wyboru to efekt prac zespołu ekspertów, który został powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli prezydent Marcin Krupa oraz Grzegorz Hańderek, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do udziału w zespole zostali zaproszeni m.in. eksperci z Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta Katowice, a także przedstawiciele pracowni Linia z Wrocławia, która przygotowała pierwotną koncepcję SIM oraz firmy Utal, wykonującej oznakowanie. Zespół środowisk eksperckich, w tym przedstawiciele ASP, przygotował propozycje konkretnych rozwiązań, które zostały zaprezentowane na katowickim rynku. W tej sprawie, decyzją prezydenta Marcina Krupy, uruchomiono sondaż. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant, a 31,4% opcję czarno-białą.

Projekty SIM, na które głosowali mieszkańcy, zostały przygotowane przez ekspertów ASP. Po konsultacjach, również społecznych, wypracowano charakterystyczną, nowoczesną oraz czytelną koncepcję Systemu Informacji Miejskiej, który wzmocni identyfikację wizualną Katowic.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024