Silesion.PL

serwis informacyjny

Miasteczko ruchu drogowego i skatepark. Nowa inwestycja w Parku Śląskim za ponad 10 mln zł.

Miasteczko ruchu drogowego i skatepark inwestycja w Parku Slaskim

Miasteczko ruchu drogowego i skatepark inwestycja w Parku Slaskim

Rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją drive thru, to tylko niektóre elementy, jakie tutaj przewidziano.

Inwestycja ucieszy małych i dużych. Nowe miasteczko ruchu drogowego podzielone zostanie na 6 stref.

Finał prac zaplanowano na jesień 2022. Wykonawca – firma Geosolid z Krakowa udzieli 60-miesięcznej gwarancji.

W poniedziałek, 11 kwietnia w Parku Śląskim odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Uczestniczyli w niej: Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego, nadinsp. Roman Rabsztyn, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Mariusz Ogłoziński, dyrektor WORD w Bielsku-Białej, Włodzimierz Mogiła, dyrektor WORD w Częstochowie, Grzegorz Cius z-ca dyrektora WORD w Katowicach oraz radni Sejmiku Województwa Śląskiego: Zbigniew Przedpełski i Jadwiga Baczyńska.

To miejsce idealnie uzupełni bogatą ofertę Parku Śląskiego. W śladzie dawnego miasteczka ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego powstanie nowoczesne miasteczko wraz ze skateparkiem, pumptrackiem, do tego ścianka wspinaczkowa i strefa malucha. Budowa właśnie ruszyła. Koszt inwestycji to 10,8 mln zł.

Ta inwestycja znakomicie wpisuje się w program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, który realizowany i finansowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej. Miasteczko ruchu drogowego w Parku Śląskim stanie się świetnym miejscem, gdzie od małego dzieci będą nabierać nawyki bezpiecznej jazdy. To również wzbogaci i tak już atrakcyjną ofertę Parku Śląskiego, który niezmiennie cieszy się popularnością mieszańców całego regionu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Na szczególną uwagę zasługuje wspomniane miasteczko. Odwzorowany zostanie tutaj układ drogowy, gdzie dzieciaki będą zdawać test na kartę rowerową. 

Obecny na konferencji nadinsp. Roman Rabsztyn, szef śląskiej policji, zapewnił, że mundurowi będą ściśle współpracować w szkoleniach prowadzonych na terenie miasteczka ruchu drogowego w Parku Śląskim.

Jeżeli zainwestujemy w edukację tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego, to możemy liczyć, że w przyszłości to będą świadomi uczestnicy ruchu drogowego. Mamy liczne przykłady ze świata, chociażby ze Skandynawii, gdzie wiele lat temu postawiono na taką politykę i wskaźniki dowodzą, że to był bardzo dobry kierunek. Jeśli zaczniemy i będziemy konsekwentnie realizowali tego typu inicjatywy, to jestem przekonany, że idziemy we właściwym kierunku i to zaowocuje chociażby znaczącym spadkiem zdarzeń drogowych – dodaje. 

Będziemy mieli do zaoferowania także atrakcję dla fanów sportów ekstremalnych, chodzi o skatepark, gdzie zarówno rowerzyści jak i deskorolkarze oraz użytkownicy hulajnóg, które są coraz bardziej popularne, będą mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – Do tego powstanie pumptrack, sekcja ze ściankami wspinaczkowymi oraz strefa malucha – wymienia.

Rodzice, którzy przyjadą do miasteczka ze swoimi pociechami, będą mogli je doglądać z wygodnych ławeczek. Dla rowerów przygotowane zostaną dwie wiaty parkingowe. Całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem. W ramach inwestycji wykonane zostaną również nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Realizacja inwestycji pod nazwą: „Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem” stanowi część zadania p.n. „Budowa Parku Wielu Pokoleń”, które realizowane jest w ramach unijnego programu JESSICA.

źródło: Park Śląski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author