Silesion.PL

serwis informacyjny

Dlaczego warto dzisiaj być aktywnym na Instagramie?

dlaczegowartodzisiajbycaktywnymnainstagramie

dlaczegowartodzisiajbycaktywnymnainstagramie

Instagram jest jednym z tych mediów społecznościowych, w których drzemie ogromny potencjał. Zebrał już ponad miliard użytkowników z całego świata i zdaje się, że nie zwalnia tempa. Jest miejscem dla kont osobistych, firmowych: sklepów, marek i usług oraz kont profesjonalnych: należące do różnego formatu artystów (muzyków, aktorów, modeli oraz wielu innych). Sposób jego działania jest bardzo prosty, a o atrakcyjności konta decydują wrażenia wizualne. Zdaje się, że dla wielu kont celem jest zdobycie dużego grona followersów na Instagramie. Jaki ma to właściwie sens? W czym tkwi jego wspomniany potencjał? Dlaczego warto być aktywnym na Instagramie? I w końcu, jak zdobyć w nim popularność? Te pytania nurtują wielu jego użytkowników i to na nie postaramy się odpowiedzieć.

Dlaczego warto korzystać z Instagrama?

Wiemy już, że Instagram jest miejscem dla każdego. Swoja przestrzeń znajdą w nim konta osobiste, które mogą ograniczać swoją działalność do publikowania własnych materiałów jedynie do wglądu grona znajomych obserwatorów. Poza tym jest świetnym narzędziem marketingowym i sprzedażowym, które zresztą wiele firm potrafi z powodzeniem wykorzystać. 

Służy do prezentowania usług i towarów, budowania wizerunku firmy i powiększania grona potencjalnych klientów. Jest też świetnym „żywym” portfolio dla artystów. Wykreował nawet nowy zawód – influencera, czyli osoby, która poprzez swoją Instagramową działalność rozprzestrzenia opinie o produktach i usługach. 

W wielu wymiarach wymaga jednak posiadania sporego grona obserwatorów. Można ich zdobywać organicznie, wspomagając się płatnymi kampaniami oraz poprzez sprytny zabieg kupna lajków, oraz followers na Instagramie. Czy ma to sens? Z pewnością tak! Początki działalności na Instagramie zdają się najtrudniejsze. Natomiast kiedy konto stanie się, w końcu popularne ma szanse na spore zarobki.

Jak zdobyć popularność na Instagramie w trzech krokach? 

Sprawa z pewnością wymaga zaangażowania i dobrej strategii. Przede wszystkim na Instagramie przyciąga się uwagę aspektem wizualnym. Natomiast zatrzymuje obserwatorów angażującymi treściami. Z tego powodu bardzo ważna jest estetyka profilu. Należy zatem szczególnie przyłożyć się do tego, by konto wyróżniało się dobrą stylistyką i właśnie tym wabiło obserwatorów. Publikowane zdjęcia muszą być spójne i dobrej jakości, a treści sensowne i kreatywne. 

Zakup lajków i followersów na Instagramie

Początki mogą być trudne, bo na efekt będzie trzeba nieco poczekać. Jest jednak sprytne i całkiem popularne rozwiązanie na tę kwestię. Aby, zwiększyć prestiż konta w szybkim czasie można skusić się na zakup followersów na Instagramie.

Ważne jednak, by zrobić to z głową! Najlepiej wybierać niewielkie pakiety płatnych obserwatorów, ale kupować ich cyklicznie. Przy tym ważne, by zaprezentować także zainteresowanie swoimi postami, o czym decydują, otrzymane „lajki” Te również można zakupić i z pewnością warto to zrobić. 

Duża liczba obserwatorów, a brak reakcji na posty, prezentuje się nie naturalnie. Jak się okazuje konta, które są śledzone przez większe grono użytkowników, szybciej wzbudzają zaufanie, a tym samym zdobywają kolejnych obserwatorów, już w sposób organiczny. Krótko ujmują zabieg kupna followersów i lajków na Instagram, jest sprawdzoną strategią prowadzącą do faktycznego zwiększania zasięgów i powiększania swojej społeczności. 

Bądź aktywny na Instagramie

Na popularność konta będzie wpływać również zaangażowanie, czyli aktywność. Należy stale dbać o zainteresowanie odbiorców. Przy tym wszystkim istotny jest umiar. Dlatego, prowadząc konto na Instagramie, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami:

  • Po pierwsze ustal dni tygodnia, a nawet godziny publikowania postów. Najlepszy na to czas wyznaczą Ci statystyki profilu, odsłaniające, kiedy profil cieszy się największym zainteresowaniem.
  • Miej w zanadrzu przygotowanych zawsze kilka, kilkanaście postów do przodu. Wówczas utrzymasz kontrolę nad estetyką i spójnością feedu.
  • Korzystaj z InstaStories, w sposób kreatywny! Nie zanudzaj obserwatorów zbyt długimi monologami.
  • Wchodź w interakcję z obserwatorami. Unikaj jednak kontrowersyjnych tematów. Bądź taktowny i pokaż, że Ci na nich zależy. 

Dlaczego warto być aktywnym na Instagramie?

Jak widać, w Instagramie drzemie ogromny potencjał. Jest on niezwykle skutecznym nośnikiem informacji. Zdecydowanie umożliwia czerpać za swoim pośrednictwem zyski z działalności marketingowej dla marek z poziomu kont firmowych, jak i Influencerskich. Dlatego, warto być w nim widocznym i aktywnym. 

Jak dowodzą badania, aż 80% kont na Instagramie obserwuje jakąś firmę. Oznacza to, że jest to miejsce nie tylko do relacjonowania codzienności i czerpania inspiracji, ale także poszukiwania produktów i usług. Warto dodać, że portal ten doskonale się rozwija i wciąż wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności. Od początku swojego istnienia, przeszedł już sporą metamorfozę. Kreuje i wyznacza trendy. Jest właściwie częścią naszej codzienności, która poprzez wirtualną rzeczywistość dostarcza dużo więcej niż rozrywkę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024