Silesion.PL

serwis informacyjny

“Dawno temu w Warszawie” – kontynuacja “Ślepnąc od świateł” już 16 października 2023

Dawno temu w Warszawie fot. Twitter/Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk ogłosił niespodziewaną niespodziankę dla swoich fanów – już niebawem ukaże się jego najnowsza powieść zatytułowana “Dawno temu w Warszawie”. To bezpośrednia kontynuacja jego poprzedniego bestsellera, “Ślepnąc od świateł”, nad którą pracował przez ostatnie dwa lata. Autor sam określa ją jako bardzo długą, mroczną, epicką i wyraża swoją dumę z efektów swojej pracy. Wierzy, że to dokładnie to, na co czytelnicy czekali.

Powieść ma swoją oficjalną datę premiery – 16 października. Jednak już teraz istnieje możliwość zamówienia jej w tzw. preorderze. Co ważne, tylko w tym przypadku można nabyć książkę w eleganckiej, twardej oprawie pod TYM linkiem.

Sprawdz 2022 niebieski

Opis nowej powieści Jakuba Żulczyka obiecuje czytelnikom niezwykłą podróż przez współczesną Warszawę. W świecie nasyconym zagrożeniem i tajemnicą bohaterowie starają się przetrwać, a tajemnicze wydarzenia składają się na mroczną opowieść o miłości, strachu i walce o przetrwanie.

“Stało się. Świat się skończył. Nadeszło Groźne i Inne. Przestańcie się mazać, to dopiero początek. Nie zapinajcie pasów. To bez sensu.

2014. Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów Okęcia. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się skończyła. Ale ona dopiero się zaczyna.

2020. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii.

Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami.

Parę lat po wydarzeniach ze Ślepnąc od świateł bohaterowie tamtej powieści schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne. I gęste.”

Zapowiedzią nowego dzieła Żulczyka jest opis jego poprzedniej powieści, “Ślepnąc od świateł“. To dynamiczna miejska opowieść pełna intrygujących zwrotów akcji i zaskakujących splotów wydarzeń. Autor stawia pytania o wartości takie jak miłość, przyjaźń czy wierność, i to w kontekście dzisiejszych czasów, gdzie zdają się one podlegać ekonomicznym regułom.

Książka opowiada historię młodego mężczyzny, który aby uniknąć stereotypowego życia swoich rówieśników, staje się handlarzem kokainy. Jego dni wypełnione są ważeniem narkotyków i liczeniem pieniędzy, a nocami przemierza miasto, dostarczając swoje towary. Jednak to nie tylko handlarz, ale także brutalny ściągacz długów od swoich klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej. To opowieść o współczesnym świecie, gdzie handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz.

Jakub Żulczyk to znany pisarz, felietonista i scenarzysta. Jego debiut literacki miał miejsce w 2006 roku, od tego czasu zdobył uznanie czytelników i krytyków. Żulczyk jest autorem wielu powieści, felietonów oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Jego najnowsza powieść “Dawno temu w Warszawie” już teraz budzi ogromne zainteresowanie, a premiery spotkań autorskich oraz więcej szczegółów na jej temat można spodziewać się wkrótce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *