Silesion.PL

serwis informacyjny

Plamek i Brudek – fujkowa nowość. Obrzydliwie przezabawna historia, którą pokochają wszystkie dzieci

Poznajcie Plamka i Brudka! To dwie złośliwe bakterie, które wprost uwielbiają wszystko, co śmierdzące, paskudne, glutące i brudzące!

Plamek i Brudek zawsze są blisko dzieci, które zapominają o codziennym dbaniu o higienę – nie myją rąk ani zębów, nie czeszą włosów, nie lubią zmieniać skarpetek i sprzątać w swoim pokoju. To właśnie wtedy Plamka i Brudek stają się ich najlepszymi przyjaciółmi i nie opuszczają ich na krok. Siedzą sobie pod brudnymi paznokciami, organizując tam urodzinowe imprezy albo szykują swoje ulubione Kakao szambao w dziurawym zębie.

Plamek i Brudek. Kakao szambao to pierwsza książka z serii o naszych nietuzinkowych bohaterach. Można powiedzieć, że książka ta niesie za sobą „dydaktyczny smrodek”, ucząc dzieci dbać o higienę. Pomimo, że wszystkie dzieci polubią Plamka i Brudka, to z pewnością nie będą chciały, aby zamieszkali pod ich paznokciami, czy też grzebali w ich zębach!

Tym bardziej, że bliższa przyjaźń z tymi dwoma gagatkami może skończyć się chorobą i łykaniem niesmacznych lekarstw…

Twórczyniami tych fujkowych historii są Jelena Pervan (autorka) i Jelena Brezovec (ilustratorka), a przełożyła z języka chorwackiego Marta Grabowska. Premiera książki już 27 września 2023 roku, również w formie audiobooka, do którego głosu użyczył Krzysztof Szczepaniak.

Już wkrótce na stronie wydawnictwa pojawią się dodatkowe materiały do pobrania.
Książka została wydana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury Republiki Chorwacji oraz przy współpracy z Good Books.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023