Silesion.PL

serwis informacyjny

Damian Domagała nowym atakującym siatkarskiego GKS-u Katowice

Damian Domagala nowym atakujacym siatkarskiego GKS u Katowice

Damian Domagala nowym atakujacym siatkarskiego GKS u Katowice

Do kadry GKS-u Katowice na sezon 2021/22 dołącza atakujący Damian Domagała.

Nowy zawodnik siatkarskiej GieKSy spędził ostatni sezon w barwach Asseco Resovii Rzeszów, w barwach której rozegrał 21 meczów i zdobył 40 punktów. Rok wcześniej Domagała zadebiutował na poziomie PlusLigi jako siatkarz Cuprum Lubin, zaś jego pierwszym klubem po zakończeniu gry i nauki w SMS-ie PZPS Spała było włoskie Tonno Callipo Vibo Valentia, w którym występował w latach 2017-2019 i rozegrał 52 spotkania na poziomie Serie A1.

Mierzący 200 cm wzrostu atakujący to jeden z przedstawicieli słynnego, złotego pokolenia polskich siatkarzy z rocznika 1997/1998. Pochodzący z Łodzi Damian Domagała do swojego siatkarskiego CV dopisał mistrzostwa Europy i świata kategorii kadetów i juniorów, a także triumf w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015 i srebrny medal na rozgrywanej w 2019 roku Uniwersjadzie. Był on wraz z Jakubem Szymańskim członkiem drużyny SMS-u PZPS Spała, która w 2016 roku walczyła z GKS-em Katowice o mistrzostwo I ligi siatkarzy.

– Damian to niezwykle utalentowany zawodnik młodego pokolenia. Naszym zdaniem będzie bardzo dobrze uzupełniał się z doświadczonym filarem naszego zespołu, jakim jest Jakub Jarosz. Bardzo się cieszymy, że dołącza do naszego zespołu i liczymy, że wkrótce pokaże pełnię swoich możliwości – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji naszego Klubu Jakub Bochenek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author