Silesion.PL

serwis informacyjny

Colonnade wprowadza ubezpieczenie rowerów dla klientów Gazelle

Kolo rowerowe

Colonnade we współpracy z brokerem ubezpieczeniowym Mentor S.A. wprowadza nowy produkt mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów Gazelle – producenta rowerów holenderskich. Wszystkie zakupione modele jednośladów marki Gazelle z tegorocznej kolekcji automatycznie objęte będą ubezpieczeniem. To ważne, ponieważ rowery przestały służyć jedynie rekreacji, a stały się już pełnoprawnym środkiem komunikacji miejskiej i nie tylko.

Według prognoz firmy Market Research Future, wartość światowego rynku rowerowego do 2027 roku wzrośnie do 80 miliardów dolarów. W Polsce dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że na stanie 61,6 proc. gospodarstw domowych znajduje się rower, a w rodzinach z co najmniej czterema osobami ten odsetek wynosi prawie 77 proc. Coraz częściej rower staje się nie tylko narzędziem rekreacji i przyjemności, ale również praktycznym środkiem transportu do pracy, szkoły, na zakupy czy nawet na wakacje.

Według danych zgromadzonych przez System Ewidencji Wypadków i Kolizji na bazie statystyk za 2022 rok, okres letni to niestety czas, gdy na drogach dochodzi do największej liczby zdarzeń. To właśnie wtedy warunki do jazdy na dwóch kółkach są najbardziej korzystne, a liczba rowerzystów i kierowców na drogach znacząco się zwiększa. Przez dobrą pogodę nasza czujność może być najbardziej osłabiona, co zwiększa ryzyko wystąpienia wypadków.

Jazda na rowerze to integralna część życia wielu Polaków. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego z 2021 r., czynność ta została opanowana przez imponujące 95,9% Polek i Polaków, a aż 64,8% regularnie ją uprawia. W kontekście potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa realizowania tej pasji wprowadziliśmy ubezpieczenie rowerów dla klientów Gazelle. Dzięki niemu wszyscy miłośnicy dwóch kółek mogą cieszyć się nie tylko aktywnością, ale także pewnością, że ich sprzęt jest chroniony na drogach oraz podczas jego przechowywania – mówi Maciej Najder z ART&BIKES, który jest wyłącznym importerem rowerów marki Gazelle na terenie Polski.

Nowe ubezpieczenie Colonnade oferuje kompleksową ochronę na wypadek zajścia różnych sytuacji, takich jak uszkodzenia, zniszczenie lub utrata roweru z powodu zdarzeń losowych, aktów wandalizmu, kradzieży z włamaniem, rabunku, kradzieży z pokonaniem zabezpieczeń oraz w przypadku Casco. Suma ubezpieczenia roweru wynika z dokumentem zakupu.

Ubezpieczenie obejmuje również odpowiedzialnoś

cywilną w trakcie użytkowania roweru, wynoszącą 250 000 PLN oraz ochronę NNW w trakcie użytkowania roweru na kwotę 20 000 PLN. Ubezpieczenie obowiązuje przez 12 miesięcy od dnia zakupu roweru w autoryzowanym punkcie sprzedaży rowerów marki Gazelle i obejmuje również rowery elektryczne, podczas ich użytkowania oraz przechowywania w mieszkaniu, piwnicy czy garażu. Należy pamiętać, że klient pozostawiając rower przed budynkiem musi przypiąć go do stojaka rowerowego lub nieruchomego obiektu za pomocą zabezpieczenia wskazanego w ogólnych warunkach ubezpieczenia. W przypadku uszkodzenia roweru współpracujący z Colonnade autoryzowany serwis zapewnia naprawę lub wydanie nowego roweru maki Gazelle w przypadku kradzieży z włamaniem, rabunku lub kradzieży z pokonaniem zabezpieczeń – tłumaczy Anna Pasternak z Colonnade.

Wprowadzenie ubezpieczenia rowerów marki Gazelle stanowi istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i spokoju użytkownikom dwóch kółek. To reakcja na rosnące zainteresowanie jazdą na rowerze w Polsce oraz globalny trend wzrostu popularności tego środka transportu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024