Silesion.PL

serwis informacyjny

Co czwarta szkoła podstawowa w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

Co czwarta szkola podstawowa w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

Co czwarta szkola podstawowa w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

Rozpoczęła się XXIII edycja Pucharu Tymbarku. Po raz pierwszy w historii w rozgrywkach biorą udział wyłącznie szkoły. W tym roku przystąpiło ich do gry aż o 50 procent więcej, niż w ubiegłych latach.

W XXIII edycji Turnieju grają wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Pomimo tego, że w rozgrywkach po raz pierwszy nie biorą udziału zespoły klubowe, zainteresowanie grą wśród najmłodszych zawodników i zawodniczek zwiększyło się w stosunku do minionej edycji. W poprzednim roku mecze odbywały się w 95% powiatów w Polsce. W tym roku ten odsetek wzrósł do 98%.

– Zaproponowana w tym roku przez Polski Związek Piłki Nożnej zmiana regulaminu okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki skierowaniu zapisów wyłącznie do szkół, otworzyliśmy się na dzieci, które nie trenują piłki nożnej w klubach, a dzięki naszemu Turniejowi mają szansę na przeżycie niepowtarzalnej przygody – powiedział Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Amatorskiego.

Wśród regionów, z których pochodzi największa liczba drużyn chłopięcych, zdecydowanie prowadzi województwo lubelskie. W tym regionie do gry zgłosiło się aż 921 drużyn. Niewiele mniej zespołów rywalizuje w województwie wielkopolskim i małopolskim – odpowiednio 849 i 818. Te same regiony mają najliczniejsze reprezentacje w kategorii dziewczynek. W województwie lubelskim to aż 266 drużyn, w małopolskim 163, a wielkopolskim – 137.

– Tegoroczna edycja rozgrywek jest wyjątkowa, ponieważ Puchar Tymbarku i jego uczestnicy zostali Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. To kolejny etap naszego, już 17-letniego, zaangażowania w rozwój Pucharu Tymbarku i popularyzacji sportu wśród dzieci. Życzę wszystkim uczestnikom i uczestniczkom rozgrywek dobrej zabawy oraz rozwijania swojej pasji do piłki nożnej i sportu – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Pierwszy etap turniejowej rywalizacji rozpoczął się na przełomie marca i kwietnia. Zawody startują od eliminacji na szczeblu gminnym, a najlepsze drużyny awansują do rundy powiatowej. Zwycięzcy zmierzą się w finałach wojewódzkich, które odbędą się w maju. Podobnie jak w poprzedniej edycji Turnieju, najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego województwa, w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców, wystąpi w ogólnopolskim finale w Warszawie. Mecze odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem. Już w zeszłym roku zwycięzcy Turnieju mogli m.in. przybić piątkę i zadać pytania najlepszym polskim piłkarzom, wśród których był kapitan kadry Robert Lewandowski.

Puchar Tymbarku to obecnie największy dziecięcy Turniej piłkarski w Europie. Odbywa się od 23 lat. Wystąpiło w nim wiele zawodniczek i zawodników występujących dziś w klubach ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. To m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Paulina Dudek (PSG) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) oraz Arkadiusz Milik (Juventus) – uczestnicy ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Puchar Tymbarku oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski

Tuż przed startem rozgrywek Polski Związek Piłki Nożnej rozszerzył współpracę z marką Tymbark, sponsorem generalnym Turnieju, należącą do grupy Maspex. W ramach nowej umowy Puchar Tymbarku i jego uczestnicy zostali Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. Dodatkowo rozgrywki zmieniły swoją oficjalna nazwę (wcześniej Turniej nazywał się „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”).

Działania komunikacyjne wokół Pucharu Tymbarku będą prowadzone przy meczach kadry narodowej. Ponadto finał ogólnopolski Turnieju odbędzie się na płycie głównej stadionu PGE Narodowego w dzień, w którym swoje spotkanie rozgrywa na niej reprezentacja Polski.

***
O Turnieju: Turniej o Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024