Silesion.PL

serwis informacyjny

CITY TRAIL Katowice: czwarte rozdanie przed nami

W niedzielę, 25 lutego ścieżki nad Stawami Janina i Barbara na katowickim Giszowcu ponownie wypełnią się biegaczami. Powód? Czwarty bieg sezonu 2023/2024 w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W grudniu na 5-kilometrowej trasie najszybszymi okazali się Dawid Malina oraz Agnieszka Gortel-Maciuk, która tym zwycięstwem zapewniła sobie końcowy triumf. W męskiej klasyfikacji generalnej sytuacja jest nadal otwarta.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane od października do marca. Na przestrzeni jesienno-zimowych miesięcy odbywa się pięć biegów – zawsze na 5-kilometrowej trasie. Poza biegiem głównym, w ramach każdej imprezy organizowane są krótsze biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie trzech najlepszych wyników. Warto mieć na uwadze, że poza Katowicami cykl jest organizowany w dziewięciu innych lokalizacjach: Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Klasyfikacji indywidualnej biegu głównego towarzyszy rywalizacja drużynowa, w której biorą udział zgłoszone w pierwszej części sezonu 4-osobowe zespoły. W skali kraju takich drużyn jest blisko 200. W Katowicach rywalizuje 14 teamów, a na prowadzeniu jest aktualnie pierwszy skład zespołu “Never Too Late”. Warto podkreślić, że niektóre zespoły liczą więcej niż cztery osoby – w takiej sytuacji każde kolejne cztery tworzą następne składy, w ramach tej samej drużyny. Tak jest m.in. w przypadku wspomnianego zespołu “Never Too Late”, w którym jest aż 25 członków!

Klasyfikacja drużynowa to nie tylko okazja do rywalizacji z innymi zespołami, ale przede wszystkim dodatkowa motywacja do regularnego biegania i startowania w naszych zawodach. Niektóre zespoły liczą na najwyższe laury, w innych najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. I o to właśnie chodzi! – mówi Piotr Bętkowski, współorganizator biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Zapisy do biegów

Rejestracja do niedzielnego biegu będzie możliwa w biurze zawodów – w dniu wydarzenia. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w okolicy mety biegu, przy Stawie Janina w Katowicach. Więcej informacji znajduje się na  stronie internetowej imprezy, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na  Facebooku  oraz  Instagramie

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024