Silesion.PL

serwis informacyjny

Chemeko-System stawia na siatkarską Gwardię Wrocław

Chemeko System stawia na siatkarska Gwardie Wroclaw

Chemeko System stawia na siatkarska Gwardie Wroclaw

2 czerwca w Sali Konferencyjnej Stadionu Wrocław doszło do podpisu listu intencyjnego, który w konsekwencji będzie wiążący w nowym sezonie 2021/22 zarówno dla eWinner Gwardii Wrocław, GWR Academy, jak i Gwardia Wrocław Beach Volleyball. Firma Chemeko-Sytem została sponsorem tytularnym Academy oraz Beach Voleyball.

— Cieszę się, że z roku na rok nasz projekt po przejęciu siatkarskiej Gwardii Wrocław się rozwija. To będzie trzeci sezon nowej Gwardii, a już tych projektów powstało wiele. — powiedział Łukasz Tobys, prezes Gwardii Wrocław. — Moim zdaniem siatkówka plażowa ma ogromny potencjał w Polsce. W tym kierunku chcemy się rozwijać i właśnie dlatego powstała nowa hala z piaskiem, która jest dostosowana do całorocznych treningów. Planem jest wyprzedzenie konkurencji i tym stylem pracy dorównanie do par kadrowych. Myślę, że nasza para śmiało może myśleć o występie w Paryżu na igrzyskach olimpijskich. Celem pośrednim będzie też na pewno mistrzostwo Polski.zapowiedział Tobys.

Gwardia Wrocław prowadzi projekt, w którym równorzędnie rozwija się w 3 strony. To z jednej strony pierwsza drużyna, ale także juniorzy i piłka plażowa. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki ocenił, że jest to koncert na trzy fortepiany. — Wierzę, że gwardziści będą w tym koncercie wirtuozami. Ostatni sezon w wykonaniu Gwardii Wrocław to spory postęp na każdym polu. Po pierwsze jeśli chodzi o siatkówkę halową to Gwardia znalazła się w pierwszej 18 w Polsce i jest to najlepszy rezultat od 14 lat. Boje stoczone w półfinale play-off z obecnym beniaminkiem PlusLigi z Lublina były bardziej zacięte niż zmagania finałowe z Bielsko-Białą. Miałem także okazję obserwować w Krakowie mecze gwardzistów w ramach Mistrzostw Polski Juniorów, w których zajęli 6. miejsce. Przed rokiem uplasowali się na 8 pozycji i jest to kolejny postęp. W sobotę widziałem też turniej młodzików w Lubinie i widać efekty tej pracy u podstaw i te efekty są wyraźne. 

Rzecz jasna obecni byli także przedstawiciele nowego Partnera wrocławskiego klubu.  — We Wrocławiu od dwóch lat tworzony jest bardzo dobry siatkarski projekt. Gwardia to świetna drużyna ligowa, niezwykle utalentowani młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują w Akademii oraz nowatorski projekt drużyny siatkówki plażowej. Do tego Prezes Łukasz Tobys zapewniał nas, że trzeci rok w I lidze jest kluczowy i Gwardia ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nasza firma Chemeko-System już od lat wspiera wrocławski sport, dlatego stwierdziliśmy, że nie moglibyśmy nie uczestniczyć w tak dobrze rozwijającym się projekcie. Stajemy się sponsorem tytularnym drużyn młodzieżowych oraz siatkarzy plażowych i jestem przekonany, że przed nami pasmo wielu sukcesów. — mówi Paweł Pogodziński, prezes Chemeko-System.

Dodajmy, że nie są to pierwsze działania firmy Chemeko-System, które stawiają na lokalne drużyny sportowe. Spółka wspiera także działania Śląska Wrocław. Jest ona sponsorem głównym drugiej drużyny. Pod swoimi skrzydłami ma także m.in. futsal, koszykówkę i współpracuje też z żużlową Spartą Wrocław.

— Jest nam niezmiernie miło, że dołączamy do siatkarskiej Gwardii i wierzę też, że za rok spotkamy się ponownie na konferencji, w trakcie której będziemy wspólnie ogłaszać plany drużyny, będącej już pełnoprawnym uczestnikiem PlusLigi, a także podsumujemy niezwykle udany sezon młodzieżowy oraz zaprezentujemy plany na kolejne turnieje par plażowych. — dodał podczas dzisiejszej konferencji Pogodziński.

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele gwardyjskiego klubu: prezes Łukasz Tobys; trener Gwardia Wrocław Beach Volleyball Sebastian Kaczmarek; dyrektor sportowy Paweł Siezieniewski; dyrektor operacyjna Iga Łyczba oraz jeden z siatkarzy występujących w szeregach wrocławskiego klubu. Był również obecny wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024