Silesion.PL

serwis informacyjny

Bomba transferowa w Tauron1Lidze! Grzegorz Bociek zawodnikiem Gwardii Wrocław

Bomba transferowa w Tauron1Lidze Grzegorz Bociek zawodnikiem Gwardii Wroclaw

Bomba transferowa w Tauron1Lidze Grzegorz Bociek zawodnikiem Gwardii Wroclaw

Gwardia Wrocław zbroi swoje szeregi przed startem nowego sezonu! Do zespołu dołącza były reprezentant Polski oraz medalista mistrzostw Polski Grzegorz Bociek. To absolutny hit transferowy na poziomie Tauron1Ligi!

Grzegorz Bociek w ostatnich sezonach reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie, do której trafił w 2017 roku, czyli tuż po awansie drużyny do PlusLigi. Wcześniej występował w MUKS Tomaszów Mazowiecki, PGE Skrze Bełchatów (2010–2012), AZS Częstochowa (2012–2013) oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2013–2017), z którą zdobył dwa mistrzostwa kraju i dwa Puchary Polski.

Tego zawodnika nie trzeba przedstawiać. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się siatkówką doskonale zna Grzegorza Boćka. Grzesiek swój kadrowy debiut zaliczył już w 2013 roku w towarzyskim meczu z Serbią (1:3). Kolejnego dnia pokazał swój ogromny potencjał zdobywając w meczu 30 punktów. Taki występ pozwolił zdobyć zaufanie trenera Andrea Anastasiego i uzyskanie angażu na Mistrzostwa Europy! Siatkarsko zatem można by mówić wiele i to wiele dobrego. Grzesiek to jednak walczak jakich mało, charakter i dobry człowiek. W 2014 roku wykryto u niego nowotwór układu limfatycznego. Z tego powodu zawiesił on swoją sportową karierę, ale już rok później ponownie zobaczyliśmy go na parkietach PlusLigi! Zresztą kolejny trener naszej kadry narodowej postanowił dać mu szansę gry z orzełkiem na piersi. Popularny Bociuś prezentuje zatem poziom reprezentacyjny i niewątpliwie jest to nasz największy transfer od początku przejęcia sterów w zarządzaniu siatkarską Gwardią. Zawodnika takiego pokroju nie było w naszym klubie od co najmniej 15 lat! Osobiście ogromnie się cieszę, że obustronnie sobie zaufaliśmy, bo może być to kluczowy transfer w drodze o awansu do PlusLigi! – mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

W sezonie 2020/2021 Grzegorz Bociek jako kapitan Aluron CMC Warty Zawiercie wystąpił 28 razy: 26 w meczach PlusLigi oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył dla zespołu 111 punktów. Teraz wniesie swoje ogromne doświadczenie do Gwardii Wrocław, z którą będzie chciał awansować do najwyższej ligi Mistrzów Świata. – W Gwardii chciałbym być głównym kołem napędowym gry całego zespołu. W życiu wygrałem już wiele ważnych spotkań i nigdy się nie poddałem. Chciałbym, aby kiedyś kibice zapamiętali mnie właśnie za waleczność i grę o zwycięstwo do samego końca. Grałem 9 lat w PlusLidze i wiem jak pomóc Gwardii dostać się do najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi Grzegorz Bociek – nowy nabytek wrocławskiej drużyny. 

Jak pokazuje transfer Boćka działacze Gwardii nie próżnowali po zakończeniu sezonu 2020/2021, a ich deklaracje o chęci awansu do PlusLigi można traktować naprawdę bardzo poważnie. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli już chociażby niezwykle utytułowany rozgrywający Lukáš Ticháček oraz występujący w zeszłym sezonie w barwach Cuprum Lubin Bartłomiej Zawalski. – Wiemy jaki założyliśmy sobie plan przejmując dowodzenie nad wrocławską Gwardią. Nowa drużyna to mieszanka rutyny, doświadczenia, wielkich umiejętności, ale także młodości, woli walki i ambicji. Chcemy walczyć o najwyższe cele i wierzę, że zespół stanie na wysokości zadania i wprowadzi Wrocław na mapę PlusLigi! – dodaje Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel klubu ze stolicy Dolnego Śląska.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author