Silesion.PL

serwis informacyjny

Boisko do gry w siatkówkę

Nie jest tajemnicą, że mecze siatkówki rozgrywane są na boisku halowym, o niedużych wymiarach. Dokładne i profesjonalne wymiary takie boiska wynoszą 18×9 metrów.

Dodatkowo pole to musi być ograniczone wolną strefą z każdej strony o szerokości co najmniej 3 metrów. Wolna przestrzeń jest przestrzenią nad polem gry, nie ma tam żadnych przeszkód i specjalnych zasad. Wszystko ograniczają jedynie linie pola gry. Wysokość wolnej przestrzeni powinna wynosić minimum 7 m, mierząc od podłoża.

Podczas zawodów rangi mistrzostw świata lub ligi światowej, odległości te są zróżnicowane i z reguły są po prostu większe. Powierzchnia samego boiska musi być gładka i jednolita. Na parkiet wszyscy zawodnicy zakładają antypoślizgowe buty, zapewniające znacznie lepszą przyczepność. Powierzchnia nie może stwarzać zagrożenia dla samych zawodników. Absolutnie i bezwzględnie musi być płaska. Gra na powierzchniach szorstkich i śliskich jest wzbroniona.

Na zawodach rangi światowej, powierzchnia musi być wykonana z drewna lub syntetyku. Wszystko to musi być jednak zatwierdzone przez FIVB. Siatkówka to ten sport, gdzie zasady są ogromnie ważne, a ich przestrzeganie jest bezwzględnie kwestionowane. Ale to wszystko dla ułatwienia pracy i uprawiania sportu. Oby w piłce nożnej również wprowadzone zostały rozwiązania, które mają pomóc a nie szkodzić, bo niestety często jest tak, że błędne decyzje odbijają się na wynikach spotkań. Na spotkaniach siatkarzy boiska przeważnie są wspaniale przystosowane do gry, są budowane profesjonalnie.

Na jakichkolwiek mistrzostwach lub innych ważnych spotkaniach drużyn nie może być boisko nie dostosowane do gry. Byłoby to wręcz śmieszne, gdyby takie coś zdarzyło się naprawdę. Żyjemy teraz w takich czasach, że możemy mieć wszystko, jeśli będą pieniądze. Związek Piłki Siatkowej ma ich pod dostatkiem i dlatego też dba o wszystkie takie sprawy. Przecież nikt nie chciałby grać na nierównym boisku lub na takim, na którym praktycznie nie widać linii. Na szczęście mamy profesjonalne i doskonałe boiska do siatkówki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023