Silesion.PL

serwis informacyjny

Linie boiska do siatkówki

Linie boiska do siatkówki zawsze mają grubość dokładnie 5 cm. Bezwzględnym wymogiem jest to, aby były to linie koloru jasnego. Zazwyczaj używany jest w takich sytuacjach kolor biały.

Biały to standardowy kolor na imprezach tego typu. Jest on najbardziej przejrzysty i pozwala zauważyć zawodnikowi doskonale gdzie znajdują się linie i jak powinien się on ustawić, aby piłki nie wybić za boisko bądź nie stracić. Zresztą siatkówka to jest jedne z tych sportów, gdzie gra nie jest przerywana kiedy piłka wyjdzie za boisko, ale dopiero wtedy kiedy upadnie po serwisie na ziemie.

No ale przecież każda gra to odmienne zasady i nie ma się temu co dziwić. Wyróżniamy 3 rodzaje linii boiskowych: są to linie ograniczające, środkowe oraz ataku. Wszystkie linie są niezwykle ważne i stanowią o zasadach gry. Podczas zawodów rangi światowej, wszystkie linie są odpowiednio wydłużane, co zapewnia większy komfort gry zawodnikom. A przecież w sporcie trzeba pozornie rzeczy ułatwiać, a nie utrudniać. Wiedzą o tym doskonale zawodnicy oraz trenerzy.

Nie ma tutaj miejsca na kłótnie na boisku o to czy piłka wyszła czy nie. Pomijając już nawet fakt, że to czy piłka wyszła za linię możemy zobaczyć na wprowadzonych szczegółowych powtórkach, ale przecież w takich sytuacjach nie bez znaczenia jest kolor oraz grubość linii pola. Dlatego federacja światowa FIVB wprowadziła takie a nie inne przepisy. Trzeba zaznaczyć obiektywnie, że są to przepisy na korzyść graczy, mające tylko poprawić im komfort gry.

Kolor linii pozwala zawodnikom na dokładniejszą i bardziej precyzyjną grę, widzą oni gdzie znajduje się piłka lub to, gdzie mają ją uderzyć. Linie na boisku są bardzo ważne, są podstawowym elementem do gry, przecież bez nich nie widzielibyśmy jak się zachować i co mamy robić, by było dobrze. Narysowane linie grubości do 5 cm ułatwiają zdecydowanie zawodnikom precyzję uderzeń i poprawiają im orientację. Ważnym elementem w grze jest również piłka, która wykonana z dobrego materiału spełnia swoje zadanie tak, jak powinna.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024