Silesion.PL

serwis informacyjny

Bocznica kolejowa i kładka dla pieszych przy ul. Załęskiej w Katowicach zostanie rozebrana

Brynow kopalnai Wujek przejazd Kolejowy

Brynow kopalnai Wujek przejazd Kolejowy

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbiórka nieużywanej już bocznicy kolejowej przy ruchu Wujek kopalni Staszic-Wujek w Katowicach. Pierwszy etap prac związany jest z rozbiórką przejazdu przy ulicy Załęskiej, który obejmuje m.in. kładkę dla pieszych, fragment torów oraz rogatek. PGG S.A. już złożyła stosowny wniosek w tej sprawie do urzędu miasta.

Prace będą realizowane etapami zgodnie z projektem, a pierwszy etap potrwa do końca bieżącego roku. Zakłada on likwidację przejazdu, kładki dla pieszych nad torami, fragmentu torów oraz naprawę nawierzchni, co jest szczególnie ważne dla mieszkańców. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy. Bocznica składa się łącznie z 18 km torów, 2 nastawni oraz lokomotywowni, a kolejne etapy rozbiórki będą realizowane w ciągu następnych lat zgodnie z projektem. Ostatni pociąg z węglem przejechał tędy w październiku 2021 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024