Silesion.PL

serwis informacyjny

2 maja Bieg Bohaterów na ulicach Katowic w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2023 Bieg Bohaterow na ulicach Katowic w Dzien Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2023 Bieg Bohaterow na ulicach Katowic w Dzien Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przed nimi trzecia edycja Biegu Bohaterów! Wydarzenie odbędzie się 2 maja 2023 roku i będzie poświęcone obchodom Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Flagi, obchodzony 2 maja, to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowiono je w 2004 roku, aby uczcić historię polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych. To również okazja do przypomnienia o szacunku dla flagi i innych symboli narodowych.

W tym roku Bieg Bohaterów zostanie przemianowany na Bieg Flagi, aby wpisać się w obchody tego szczególnego dnia. Organizatorzy przygotowali trasę o symbolicznej długości jednej dziesiątej maratonu (4,2 km), która prowadzi od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do Parku Śląskiego przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Zarówno doświadczeni biegacze, dla których bieg na tym dystansie może być jednym z etapów przygotowań do Silesia Marathon, jak i amatorzy, którzy tylko sporadycznie zakładają strój sportowy, są zaproszeni do wzięcia udziału w tych zawodach. W tych zawodach najważniejszy jest sam udział i chęć uczczenia polskich symboli narodowych, a także aktywny spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Organizatorzy zachęcają do zabierania rodzin i dołączania do wydarzenia.

Zapisy na bieg trwają od 3 marca do 23 kwietnia. Cena pakietu startowego wynosi tylko 45 zł, a osobom do lat 16 przysługuje zniżka 50%. Limit startujących wynosi 2023 zawodników.

Organizatorzy wkrótce zaprezentują oficjalną koszulkę i medal tegorocznej edycji biegu.

Partnerami Biegu Bohaterów są Województwo Śląskie i Miasto Katowice, a Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski jest Honorowym Patronem wydarzenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024