Silesion.PL

serwis informacyjny

Błyskawiczna metoda potwierdzania tożsamości w Fortunie! mojeID

fortuna moje id

fortuna moje id

Fortuna jako pierwsza firma bukmacherska udostępniła swoim klientom możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości z wykorzystaniem mojeID.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, we współpracy z KIR, wdrożyła rozwiązanie umożliwiające potwierdzanie tożsamości klienta online poprzez bankowość elektroniczną. Usługa mojeID pozwala na pełną rejestrację konta i eliminuje konieczność przesyłania przez klienta skanu dowodu osobistego i jego weryfikację. Dzięki dostarczanemu przez KIR rozwiązaniu proces ten przebiega błyskawicznie, w sposób całkowicie zautomatyzowany i bezpieczny.

Fortuna jest pierwszym legalnie działającym w Polsce bukmacherem, który oferuje swoim nowym klientom możliwość całkowicie zdalnego potwierdzenia tożsamości i weryfikację wieku, co jest wymagane przy zakładaniu konta w serwisie bukmacherskim. Proces uwierzytelniania klienta odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot, np. bank.

– Mam świadomość jak ważny dla współczesnego klienta jest dziś szybki i bezpieczny dostęp do różnego rodzaju usług online. Wdrożenie w Fortunie rozwiązania opracowanego przez KIR to krok właśnie w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa danych naszych klientów. Firmy bukmacherskie, ze względu na zapisy ustawy hazardowej, są zobowiązane do potwierdzenia tożsamości swoich klientów. Część z nich postrzega proces weryfikacji tożsamości poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego, jako coś skomplikowanego, czy wręcz barierę zniechęcającą do założenia konta. Cieszę się, że dzięki współpracy z KIR możemy w jeszcze prostszy, a przy tym przede wszystkim bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać proces identyfikacji gracza – mówi Konrad Komarczuk, Prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie

mojeID jest narzędziem służącym wyłącznie do potwierdzania tożsamości klienta. Bank uczestniczący w tym procesie nie otrzymuje żadnych informacji na temat usług, z których dana osoba korzysta, a firma bukmacherska nie ma dostępu do bankowych danych logowania.

– Zagwarantowanie bezpieczeństwa i poufności danych, szczególnie w kontekście usług świadczonych online, jest warunkiem krytycznym rozwoju sektora bukmacherskiego. mojeID jest rozwiązaniem spełniającym szczególnie wysokie wymagania tego sektora w zakresie potwierdzania tożsamości klientów. Wdrożenie przez Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie usługi dostarczanej przez KIR jest dla nas dowodem zaufania dla naszych kompetencji jako dostawcy zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID jest wykorzystywane przez dynamicznie rosnącą liczbę dostawców usług, reprezentujących m.in. energetykę, ubezpieczenia, prywatną służbę zdrowia oraz usługi finansowe. Usługa KIR wspiera efektywne funkcjonowanie klienta w cyfrowych relacjach z podmiotami sektora komercyjnego i agendami administracji publicznej.

Przeczytaj poradnik: mojeID – Rejestracja w zakładach bukmacherskich Fortuna bez przesyłania skanów dowodu


KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych
w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.


Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie to wiodąca, legalnie działająca firma branży bukmacherskiej, wchodząca w skład Fortuna Entertainment Group, największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej ponad 20–letnie doświadczenie na rynkach w Polsce, Czechach, Chorwacji, Rumunii i na Słowacji. Fortuna od lat wspiera polski sport, sponsorując m.in. Fortuna Puchar Polski, rozgrywki piłkarskie Fortuna 1 Liga, Legię Warszawa oraz Federację KSW.

Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20.00 PLN w postaci freebeta.

Jak mogę się zarejestrować w zakładach bukmacherskich Fortuna?

Zarejestrować możesz się na dwa sposoby:
1. W tym przypadku musisz wypełnić formularz rejestracyjny i kliknąć w link aktywacyjny, który otrzymasz na podany adres e-mail. Następnie możesz już zrobić pierwszy depozyt i zawierać pierwsze zakłady. Posiadasz teraz konto tymczasowe, co oznacza, że masz 28 dni na ukończenie rejestracji. Możesz to zrobić w każdym momencie poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego, uzupełnienie danych osobowych i ustalenie limitów na grę.
2. dokonując rejestracji w dowolnym punkcie Fortuny. W tym przypadku pamiętaj o wzięciu ze sobą dowodu tożsamości oraz numeru rachunku bankowego.
3. Przy użyciu usługi mojeID

Jak działa usługa mojeID?

Aby skorzystać z mojeID, wystarczy na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu (w tym wypadku: zakłądy bukmacherskie Fortuna) , którzy udostępniają tę metodę potwierdzania tożsamości, wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku/linku, wyświetlą się ikony dostawców tożsamości – m.in. banków. Użytkownik wybiera bank, z którym chce potwierdzić tożsamość lub przekazać dane, a następnie zostaje przekierowany na stronę banku i tam wprowadza swój login i hasło. Po zalogowaniu, każdorazowo zostanie on poproszony o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych. Po zatwierdzeniu przekazania danych zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu firmy lub urzędu, z którego usług chce skorzystać. Usługę można realizować wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu (zaleca się wykorzystywanie tylko zabezpieczonych, zaufanych sieci), na dowolnym urządzeniu, w dogodnym miejscu i czasie.

Co to jest mojeID?

To bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online. Takie rozwiązanie niezwykle ułatwia załatwienie spraw, w których dotychczas niezbędne było tzw. silne uwierzytelnienie, czyli najczęściej udanie się z dokumentem tożsamości do punktu obsługi klienta. Wkrótce bez wychodzenia z domu można np. przedłużyć umowę z operatorem sieci komórkowej czy wykupić polisę na życie. Tego typu narzędzia są powszechnie stosowane w wielu krajach Europy i na świecie.
Korzystanie z mojeID jest wygodne, bezpieczne i intuicyjne w obsłudze.

Czy korzystanie z usługi mojeID jest bezpieczne?

Korzystanie z mojeID jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Przed uruchomieniem usługa była wiele razy weryfikowana przez Krajową Izbę Rozliczeniową – operatora systemu Elixir. Poddano ją także niezależnemu audytowi bezpieczeństwa. Usługa spełnia najwyższe wymogi i standardy Ministerstwa Cyfryzacji. Dane w mojeID nie są udostępniane automatycznie. Wszystko odbywa się za zgodą użytkownika, po zalogowaniu się do banku.

Czy wszystkie banki umożliwiają korzystanie z usługi mojeID?

Usługa mojeID opracowana przez KIR będzie udostępniana wszystkim bankom, które będą chciały przyłączyć się do tego projektu oraz spełnią stawiane wymogi bezpieczeństwa.

Czy korzystanie z usługi mojeID jest bezpieczne?

Korzystanie z mojeID jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Przed uruchomieniem usługa była wiele razy weryfikowana przez Krajową Izbę Rozliczeniową – operatora systemu Elixir. Poddano ją także niezależnemu audytowi bezpieczeństwa. Usługa spełnia najwyższe wymogi i standardy Ministerstwa Cyfryzacji. Dane w mojeID nie są udostępniane automatycznie. Wszystko odbywa się za zgodą użytkownika, po zalogowaniu się do banku.

Czy bezpośrednio po rejestracji w Fortunie jestem zmuszony doładować konto?

Nie. Doładowanie konta jest jednak konieczne, by móc zawierać zakłady. Doładować konto możesz w dowolnym momencie wybierając opcję Profil użytkownika » Wpłata.

Jaki jest najlepszy kod rejestracyjny w zakładach bukmacherskich Fortuna?

Rejestrując się z kodem LEGALNYBUK210 otrzymujesz szereg ofert o bonusów, niedostępnych przy zwykłym zakładaniu konta. Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Czeka na Ciebie powiększony bonus od depozytu aż do 2230 PLN. Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20.00 PLN w postaci freebeta, zakład bez ryzyka w wysokości 210 PLN i bonus za wpłatę do 2000 PLN

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024