Silesion.PL

serwis informacyjny

Biura i magazyn pod jednym dachem. Nieruchomość w okolicy Pyrzowic wystawiona na sprzedaż

Doskonale rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa, nowoczesne powierzchnie komercyjne, a także dostęp do wykwalifikowanych pracowników – to siła Górnego Śląska, przyciągająca inwestorów i najemców z różnych sektorów. Ci szukający multifunkcjonalnej przestrzeni, łączącej powierzchnie biurowe z halą produkcyjno-magazynową, do dyspozycji mają wystawiony na sprzedaż budynek zlokalizowany przy ul. Centralnej 6 w Pyrzowicach. W procesie sprzedaży nieruchomości doradzają eksperci firmy Colliers.

Potencjał regionu

Śląsk, który kiedyś był sercem ciężkiego przemysłu, dziś dynamicznie się zmienia i chętnie lokują tu swoje siedziby i fabryki firmy z sektora usług biznesowych, produkcji, logistyki czy nowych technologii. Dla większości z nich ogromne znaczenie ma lokalizacja zajmowanego budynku, umożliwiająca sprawny transport towarów na południe i zachód Europy, oraz rozbudowana infrastruktura – dostęp do lotniska, autostrady A1 i drogi ekspresowej S1. To właśnie w ich pobliżu deweloperzy sytuują nieruchomości magazynowo-produkcyjne, a firmy szukają możliwości ulokowania swojego biznesu.

Rynek śląski dynamicznie się rozwija, co widać po stanie popytu ze strony najemców z sektora magazynowego. Jednak część firm, zamiast wynajmować powierzchnię, woli nabyć własną nieruchomość. Nie lada okazją są budynki łączące kilka funkcji – biurową, magazynową i ewentualnie produkcyjną, gdyż nie ma ich na rynku zbyt wiele, a te zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych, autostrad i dróg szybkiego ruchu, tak jak oferowana przez nas nieruchomość, cieszą się dużą popularnością – zaznacza Maciej Cieliczko, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Możliwość rozbudowy

Pyrzowicki budynek, w którego sprzedaży doradza zespół Colliers, ma niemal 3116 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 1358 mkw. zajmuje hala produkcyjno-magazynowa posiadająca pozwolenie na rozbudowę o kolejne 1012 mkw. Budynek stoi na działce o powierzchni 12 100 mkw., zlokalizowanej zaledwie 1,5 km od wjazdu na autostradę A1 oraz 0,5 km od drogi ekspresowej S1 i Portu Lotniczego Katowice. Drogi są skomunikowane bezkolizyjnymi węzłami. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się hotele, stacje benzynowe, budynki usługowe, parking oraz tereny niezabudowane przeznaczone pod zabudowę usługowo-produkcyjną i inżynierii, w tym centra logistyczne.

Budynek biurowy i hala produkcyjno-magazynowa to znakomite rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę położenie umożliwiające stworzenie sprawnego łańcucha dostaw i eksportu. Wybór już istniejącej nieruchomości pozwala na szybkie zaadaptowanie go do potrzeb danego przedsiębiorstwa – mówi Łukasz Grupa, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.– Co ważne, nie tylko sam budynek, ale także otaczający go teren jest zagospodarowany placami i dojściami z kostki betonowej. Jest także ogrodzony i uzbrojony. W przypadku tej nieruchomości dodatkowym atutem jest istniejące już pozwolenie na rozbudowę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *