Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Kaprzyk w prototypie LMP3 podczas Rajdu Śląska w Katowicach

W piątek, 23 września 2023 roku, Rajd Śląska będzie miał swojego wyjątkowego gościa specjalnego – Mateusza Kaprzyka, kierowcę ORLEN Teamu. To wydarzenie będzie miało miejsce w samym sercu Katowic, gdzie młody kierowca poprowadzi prototypowego Ligiera z European Le Mans Series na trasie Super Oesu.

Młody Talent z Katowic

Mateusz Kaprzyk, mający zaledwie 21 lat, to urodzony i wychowany w Katowicach kierowca o ogromnym talencie. To właśnie jego niesamowite zdolności za kierownicą sprawiły, że stał się on członkiem renomowanego ORLEN Teamu. Już wcześniej miał okazję zaprezentować się katowickiej publiczności, kiedy to dwa lata temu prowadził 455-konne auto pod słynnym Spodkiem. Teraz wraca jako gość specjalny Rajdu Śląska, gotów dać kibicom kolejny niezapomniany występ.

Jazda po Katowicach

Tym razem Kaprzyk nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności na statycznym punkcie. W piątek wieczorem, około 19:15, wskoczy za kierownicę prototypu klasy LMP3 i zmierzy się z wyjątkowym wyzwaniem – pokonaniem dwóch okrążeń liczącej 4 km trasy Super Oesu, która zostanie specjalnie przygotowana w centrum Katowic. To wydarzenie na pewno dostarczy kibicom dawkę emocji i adrenaliny.

„Nie mogę się doczekać Rajdu Śląska, przejazdów prototypem LMP3 przez odcinek specjalny w centrum miasta i spotkania z polskimi kibicami motorsportu – mówi Mateusz Kaprzyk. – Do Katowic przyjadę nie tylko niesamowicie brzmiącym, ale także wyjątkowo wyglądającym Ligierem. Wiem, że kibice uwielbiają włókno węglowe, dlatego zamiast specjalnego malowania pokażemy fanom auto w rasowym, „surowym” karbonie, które zawsze robi piorunujące wrażenie. Do zobaczenia!”

Spotkanie z Kibicami na Stadionie Śląskim

Po spektakularnym pokazie w centrum Katowic, Kaprzyk i jego auto przeniosą się na Stadion Śląski w Chorzowie. Tam przez kolejne dwa dni będą czekać na kibiców, gotowi do rozmów, zdjęć i dzielenia się swoją pasją do motorsportu. To doskonała okazja dla fanów, aby bliżej poznać tego młodego i utalentowanego kierowcę oraz przyjrzeć się bliżej wyjątkowemu samochodowi.

Sezon w European Le Mans Series

Dotychczasowy sezon European Le Mans Series (ELMS) przebiegał dla Mateusza Kaprzyka bardzo udanie. Po trzech z sześciu rund, zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej klasy LMP3. Jednak to, co wyróżnia tego młodego kierowcę, to jego niesamowite występy w ostatnich dwóch wyścigach, które zakończył na czwartej pozycji. Kaprzyk imponował widowiskową jazdą i walką o podium na torach Paul Ricard we Francji i Motorland Aragon w Hiszpanii.

Następne Wyzwania

Zaledwie za dwa tygodnie Kaprzyk stawi czoła kolejnemu wyzwaniu, tym razem na legendarnym torze Formuły 1 w Spa-Francorchamps w Belgii. To prestiżowe zawody, które stanowią część ELMS, będą kolejnym sprawdzianem dla jego umiejętności i determinacji.

Od Kartingu po European Le Mans Series

Zanim Mateusz Kaprzyk zadebiutował w wyścigach długodystansowych, zdobywał doświadczenie na kartingowych torach, co zaowocowało mistrzostwem Polski. Następnie stał się pierwszym Polakiem, który zdobył punkty w prestiżowej włoskiej Formule 4. To jednak dopiero początek jego piłkarskiej kariery.

Reprezentant ORLEN Teamu

Od roku 2021 Mateusz Kaprzyk reprezentuje barwy ORLEN Teamu i ściga się w European Le Mans Series, co stanowi kolejny etap w jego sportowej karierze.

O Ligier JS-P320

Auto, które Kaprzyk będzie prowadzić, to prototypowy Ligier JS-P320. To kosztowne i wyjątkowe auto, warte ponad milion złotych. Mimo niewielkiej wagi – zaledwie 950 kg – jest wyposażone w potężny silnik V8 o pojemności 5,6 litra i mocy 455 koni mechanicznych. To pozwala mu rozpędzić się aż do prędkości 290 km/h.

Wizyta Mateusza Kaprzyka na Rajdzie Śląska to z pewnością wydarzenie, które przyciągnie wielu miłośników motorsportu oraz lokalnych kibiców. Dla młodego kierowcy to doskonała okazja, aby podziękować za wsparcie oraz zainspirować kolejne pokolenia pasjonatów szybkiej jazdy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023