Silesion.PL

serwis informacyjny

Biathlon: Reprezentacja Polski na ME w Arber (26-20 stycznia 2022)

Biathlon Reprezentacja Polski na ME w Arber 2022

Biathlon Reprezentacja Polski na ME w Arber 2022

Znamy skład reprezentacji Polski, która w przyszłym tygodniu rozpocznie rywalizację w biathlonowych Mistrzostwach Europy. Do Arber wybierze się 5 zawodniczek i 5 zawodników.

Z racji bliskiego sąsiedztwa z igrzyskami olimpijskimi w tegorocznej edycji czempionatu Starego Kontynentu zabraknie osób, które wywalczyły przepustki do startu w Pekinie. Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk nie będą więc bronić tytułów mistrzowskich zdobytych przed rokiem w Dusznikach-Zdroju. Nie znaczy to jednak, że w składzie reprezentacji Polski zabraknie zawodniczki, która w przeszłości sięgała po tytuł mistrzyni Europy. Magdalena Gwizdoń złoto ME zdobyła w 2000 roku i w zawodach tej rangi wystartuje po raz czternasty w karierze.

Obok niej powołania otrzymały Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń i Magda Piczura. W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa oraz Wojciech Filip.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 26 stycznia od biegów indywidualnych. W kolejnych dniach rozegrane zostaną sztafety mieszane, sprinty oraz biegi pościgowe. Stadion w Arber rywalizację o medale ME gości po raz drugi. Poprzednio impreza ta odbywała się w tej bawarskiej miejscowości w 2006 roku.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Arber:

kobiety – Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Magda Piczura (BKS WP Kościelisko), Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice), Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)

mężczyźni – Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Łukasz Szczurek (AZS AWF Katowice), Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko), Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024