Silesion.PL

serwis informacyjny

Rafał Lepel trenerem kadry seniorów w biathlonie

Rafal Lepel trenerem kady biathlonu

Rafal Lepel trenerem kady biathlonu

Zarząd PZBiath zdecydował się na zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszej reprezentacji. Rafał Lepel przejmie obowiązki trenera kadry seniorów, a Adam Kołodziejczyk skupi się wyłącznie na pracy z biathlonistkami. Roszady w praktyce wejdą w życie po igrzyskach olimpijskich.

Po powrocie do pracy z reprezentacją wiosną ubiegłego roku Adam Kołodziejczyk odpowiedzialny był zarówno za kadrę kobiet, jak i mężczyzn. W tej drugiej roli odciąży go dotychczasowy trener kadry młodzieżowej mężczyzn Rafał Lepel. Taki podział funkcji ma obowiązywać do zakończenia sezonu 2021/22.

– Zależy nam na tym, aby dobrze zaprezentować się w trzech ostatnich Pucharach Świata. To ważne, aby w przyszłym sezonie nie zostać z tylko dwoma miejscami startowymi. Końcówki poprzednich sezonów w wykonaniu naszych biathlonistów bardzo często nie wyglądały za dobrze. Gdzieś już wkradało się jakieś rozluźnienie, brak zaangażowania. Dlatego chcemy dać impuls w postaci nowego trenera. Tym bardziej, że widzimy Rafała Lepela w tej roli w przyszłości. Będzie miał więc już pierwsze cenne doświadczenie jako szkoleniowiec w Pucharach Świata – powiedział prezes PZBiath, prof. Zbigniew Waśkiewicz.

– Zmiana ta powinna przejść płynnie, bo razem z Lepelem do kadry po igrzyskach dołączą również juniorzy Jan Guńka i Marcin Zawół, którzy z niezłej strony pokazali się w styczniowych Pucharach Świata – dodał.

Wcześniej trenera Lepela i jego młodych podopiecznych czekają jeszcze starty w rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Europy Juniorów w Pokljuce oraz zaplanowanych na luty Mistrzostwach Świata Juniorów w Soldier Hollow. W roli szkoleniowca pierwszej reprezentacji zadebiutuje podczas marcowego Pucharu Świata w Kontiolahti.

Rafał Lepel ma 32 lata i pochodzi z Katowic. Jest byłym biathlonistą, olimpijczykiem z Soczi. Po zakończeniu kariery zawodniczej dołączył do sztabu technicznego pierwszej reprezentacji. Od sezonu 2018/19 pracuje przy kadrze młodzieżowej – przez rok jako asystent Tomasza Sikory, a następnie jako samodzielny trener kadry juniorów. Do największych sukcesów jego podopiecznych należą złoto Youth Olympic Games wywalczone w 2020 roku przez Marcina Zawoła oraz zwycięstwo sztafety juniorów młodszych podczas ubiegłorocznych MŚJ w Obertilliach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024