Silesion.PL

serwis informacyjny

Będą nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych. Współpraca NOXO ENERGY z CBRE

Stacja ładowania przy Gdańskim Business Center

Użytkownicy samochodów elektrycznych otrzymają do dyspozycji setki nowych punktów ładowania. To m.in. efekt podpisanego porozumienia pomiędzy NOXO ENERGY – z portfela spółek JR HOLDING – jednym z pionierów na rynku stacji ładowania aut elektrycznych i CBRE – wiodącym graczem z dziedziny doradztwa w obszarze nieruchomości komercyjnych. Stacje powstaną przy obiektach handlowych, restauracjach, czy biurowcach. Strategiczne partnerstwo obu podmiotów to krok milowy dla całego sektora elektromobilności w Polsce. NOXO ENERGY zapowiada również, że do końca 2025 roku łącznie wybuduje 1000 punktów ładowania.

Zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej widoczny jest silny trend w kierunku elekromobilności. To efekt m.in. realizowanej polityki przez Wspólnotę i projektów takich, jak „Fit for 55”, a także edukacji społeczeństwa i większej dostępności do popularnych „elektryków”. W okresie od stycznia do lutego br. auta elektryczne stanowiły 11,5 proc. sprzedawanych nowych samochodów w UE – wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA). W naszym kraju sprzedaż aut elektrycznych wzrosła o 14,3 proc. rok do roku w okresie od stycznia do lutego br., zaś w samym tylko lutym odnotowano wzrost sprzedaży o 24,3 proc.

Zwiększająca się liczba samochodów elektrycznych to wyzwanie – potrzebna jest bowiem odpowiednia infrastruktura, w tym punkty ładowania. Polityka unijna zakłada, że w każdym kraju powinny sukcesywnie powstawać ładowarki o mocy minimalnej 150 kW do 2025 r. i 350 kW do 2030 r. w odstępach nie mniejszych niż 60 km wzdłuż transeuropejskiej sieci transportowej. Obecnie w Polsce jest 6213 ogólnodostępnych miejsc, w których kierowcy mogą naładować pojazd elektryczny (3431 stacji), a prawie 30 proc. stanowią szybkie punkty ładowania prądem stałym. Wkrótce liczba ta znacząco się zwiększy.

NOXO ENERGY zapowiada budowę 1000 punktów ładowania do końca 2025 roku

NOXO ENERGY podpisała strategiczne partnerstwo z CBRE – globalnym liderem w dziedzinie doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych. Zakładana ono powstawanie setek nowych ładowarek dla samochodów elektrycznych.

Podpisane partnerstwo to naturalny krok w kierunku rozwoju sieci punktów ładowania, ale przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie społeczeństwa. Z roku na rok liczba samochodów elektrycznych zarówno w Polsce, jak i w Europie wzrasta. Niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, by podróż samochodem elektrycznym była dla nas komfortowa – mówi Jakub Bańkowski, Członek Zarządu NOXO ENERGY.– Rynek elektromobilności w Polsce cały czas się rozwija, potrzebne są jednak nowe inwestycje. Dlatego jesteśmy przekonani, że wybudowanie nowych punktów ładowania znacząco wpłynie na dalszy rozwój sektora, jednocześnie pozycjonując NOXO, jako największą sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych z wyłącznie polskim kapitałem.

Porozumienie zakłada pozyskanie przez CBRE nowych lokalizacji, w których NOXO podpisze umowy najmu i zainstaluje publiczną stację ładowania samochodów elektrycznych, o małej lub dużej mocy.

Jako ogólnopolski operator sieci publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych posiadamy rozwiązania zarówno o małej mocy (AC) jaki i dużej (DC). Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować swoją ofertę do każdego obiektu – tam, gdzie klienci spędzają więcej czasu – hotele, biurowce, a także w lokalizacjach, w których użytkownicy chcą szybko naładować swoje auto, takich jak centrum handlowe, restauracje przydrożne czy centra miast – mówi Paweł Włudyga Członek Zarządu NOXO ENERGY.

Jak wyjaśnia January Ciszewski, prezes notowanej na GPW spółki JR Holding, która jest inwestorem NOXO ENERGY: – NOXO jest jedną z dynamiczniej rozwijających się spółek w naszym portfelu. Segment źródeł odnawialnych to priorytetowy obszar naszych inwestycji. Cieszymy się, że spółka aktywnie uczestniczy w kształtowaniu rynku, a partnerstwo z CBRE otwiera nowe szanse dla jej rozwoju.

NOXO ENERGY zapowiada, że do końca 2025 roku w całej Polsce powstanie 1000 punktów ładowania z logo nosorożca. Tym samym firma zyska miano lidera w swojej kategorii, stając się największą siecią z wyłącznie polskim kapitałem.

Obecnie NOXO. posiada 400 punktów ładowania, a z jej aplikacji korzysta 17 tysięcy użytkowników.

O NOXO ENERGY

Firma NOXO ENERGY, wchodząca w skład portfolio notowanego na rynku głównym GPW JR HOLDING ASI S.A., to jedna z najstarszych sieci stacji ładowania w Polsce. Znana jest z atrakcyjnie zlokalizowanych stacji ładowania (obiekty handlowe, hotele, restauracje, biurowce), wysokiej jakości usług i intuicyjnej aplikacji, ułatwiającej obsługę stacji ładowania. Z aplikacji NOXO. korzysta już ponad 17 tysięcy użytkowników.

O CBRE

CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Los Angeles, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2019 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników (nie wliczając podmiotów stowarzyszonych i partnerskich) i obsługuje inwestorów i najemców nieruchomości za pośrednictwem ponad 530 biur na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024