Silesion.PL

serwis informacyjny

Bartosz Nowak nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa

Bartosz Nowak nowym zawodnikiem Rakowa Czestochowa

Bartosz Nowak nowym zawodnikiem Rakowa Czestochowa

Bartosz Nowak na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 28-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy zawodnik Rakowa Częstochowa urodził się 25 sierpnia 1993 roku w Radomiu. Mierzy 180 centymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych klubach w swoim rodzinnym mieście. Jeszcze jako junior przeniósł się do Gwarka Zabrze, z którego ruszył w dorosłą karierę. a ta zaczęła się w Polonii Bytom i była kontynuowana w Miedzi Legnica, Ruchu Chorzów i Stali Mielec.

W tej ostatniej drużynie Nowak był jednym z najlepszych zawodników zaplecza Ekstraklasy, notując w 2 sezony ponad 20 bramek i asyst. 28-letni pomocnik w 2020 roku trafił do Górnika Zabrze, którego był niezwykle ważnym ogniwem. Łącznie dla zabrzan zanotował 71 występów, zdobywając 15 bramek i dorzucając do tego 11 asyst. Jedną z tych bramek Nowak zdobył już w tym sezonie w spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom.

Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author