Silesion.PL

serwis informacyjny

Bartłomiej Burman wypożyczony z Warty Poznań do Skry Częstochowa

Warta Poznan herb koszulka

Warta Poznan herb koszulka

Obrońca Warty Poznań, Bartłomiej Burman podpisał kontrakt ze Skrą Częstochowa i został wypożyczony do beniaminka Fortuna 1 Ligi na drugą część sezonu 2021/22.

Niespełna 21-letni zawodnik został piłkarzem „Zielonych” niemal dokładnie rok temu – przyszedł wówczas z Nielby Wągrowiec. W Warcie Poznań wystąpił w 6 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy, a na boisku spędził łącznie 104 minuty. W tym sezonie były to 2 spotkania ligowe (11 minut) oraz jedno w Fortuna Pucharze Polski (68 minut).

–  Bartek jest młodym graczem, który potrzebuje regularnych występów do tego, by mógł dalej rozwijać swoje umiejętności. Uznaliśmy, że wiosną większa szanse na grę będzie miał w klubie z niższej ligi. Wierzymy w to, że po dobrej rundzie na boiskach I ligi wróci do nas latem gotowy do walki o miejsce w składzie Warty Poznań – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy poznańskiego klubu.

Bartłomiej Burman odchodzi na zasadzie transferu czasowego do Skry Częstochowa. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Latem 2021 roku Skra niespodziewanie wygrała baraże o awans do Fortuna 1 Ligi. Wygrała z Chojniczanką Chojnice i KKS 1925 Kalisz, mimo że przystępowała do tych spotkań z zaledwie szóstego miejsca w tabeli. Przerwę zimową na zapleczu Ekstraklasy beniaminek spędza 12. pozycji. Po 20 meczach ma 3 pkt straty do miejsca barażowego oraz 11 pkt przewagi nad strefą spadkową.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

300 zl w FORTUNIE za rejestracje i wygrana Artura Szpilki albo Mariusza Pudzianowskiego albo Mameda Khalidova