Silesion.PL

serwis informacyjny

Azer Mammad Mammadov stracił szansę na złoty medal

Azer Mammad Mammadov stracil szanse na zloty medal

Azer Mammad Mammadov stracil szanse na zloty medal

Ostatni dzień Mistrzostw Świata Weteranów w judo był mieszanką walk kobiet oraz panów w kategorii M2. Błędu nie ustrzegła się reprezentacja Azerbejdżanu, nie dopilnowując zawodnika.

Na stracie stanęła kilkunastuosobowa reprezentacja Polski na czele z niedawną jeszcze kadrowiczką Magdaleną Korfanty (F1 – 57kg), oraz wracającymi po latach na tatami Iwoną Osenkowską (F5-70kg) i Jolantą Brożyną (F5+78kg). Wszystkie trzy po emocjonujących walkach wywalczyły medale. Osenkowska złoto a Korfanty i Brożyna srebro. 

– Na te zawody przyjechałam z Irlandii, gdzie na codzień mieszkam – mówiła Osenkowska. – To piękny moment wywalczyć złoty medal na polskiej ziemi. Wiele osób pomagało mi w przygotowaniach i bardzo im za to dziękuję.

Do medalu kobiet, dwa krążki dorzycili polacy bijący się w kategorii M2 – złoto Ihar Mashko oraz brąz Michał Zamęcki. 

Do kuriozalnej sytuacji doszło w finale z udziałem Mashko. Okazło się, że Azer Mammad Mammadov przez nieuwagę nie dotarł na tatami w regulaminowym czasie. Wywołało to wściekłość całej kadry azerskiej, co nie zmieniło werdyktu. 

Podczas mistrzostw, polacy wywalczyli w sumie 14 medali (3-5-6) oraz jedenaście piątych miejsc. W klasyfikacji końcowej Polska znalazł się na 9 miejscu. Wygrała Francja przed Gruzją i Brazylią.  

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author