Silesion.PL

serwis informacyjny

Autopay Mobility dystrybutorem winiet cyfrowych dla ASFiNAG

Autopay Mobility został wybrany autoryzowanym dystrybutorem elektronicznych winiet i opłat odcinkowych w Austrii. Polska firma jest jedynym podmiotem z regionu CEE. Sprzedaż rozpocznie się w ostatnim kwartale 2023 r.

ASFiNAG to austriacka spółka, która odpowiada za planowanie, finansowanie, budowę, utrzymanie oraz pobieranie opłat za przejazd austriackimi autostradami. ASFINAG jest finansowany wyłącznie przez użytkowników i reinwestuje wpływy z winiet, opłat drogowych i opłat za przejazd ciężarówek w większe bezpieczeństwo na drogach, komfort jazdy i usługi. W drodze unijnej procedury przetargowej spółka wybrała trzech oficjalnych dystrybutorów winiet cyfrowych. Autopay Mobility jest jedynym podmiotem z regionu CEE.

– Sprzedaż cyfrowych winiet to jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju aplikacji Autopay – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility.– Wejście na rynek austriacki jest pierwszym krokiem do ekspansji zagranicznej także w rejonie DACH i CEE. Na ten moment to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala z poziomu aplikacji na zakup winiet do różnych krajów – dodaje.

Autopay Mobility w Polsce zapewnia dostęp do czeskich, słoweńskich, słowackich i węgierskich winiet cyfrowych. Rosnące zainteresowanie automatyzacją płatności za autostrady stało się wyraźnie widoczne w ostatnim kwartale 2023 r., kiedy liczba użytkowników aplikacji Autopay przekroczyła 2 miliony.

Sprzedaż austriackich winiet 10-dniowych i cyfrowych biletów jednorazowych na przejazd autostradą rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. W pierwszej kolejności usługa będzie udostępniona na rynku niemieckim, w kolejnym kroku na rynku polskim a docelowo również klientom z innych krajów europejskich.

Cyfrowe winiety oraz opłaty odcinkowe będą sprzedawane początkowo za pomocą strony internetowej, a w następnej kolejności również poprzez aplikację Autopay.

– Nasze rozwiązanie usuwa bariery, pozwala podróżować wygodnie i w sposób zautomatyzowany. Użytkownicy aplikacji Autopay, w ramach umowy, mogą również korzystać z płatnych tuneli i mostów, za przejazd którymi również zapłacą za pośrednictwem aplikacji – mówi Martin Schisslbauer, Dyrektor Zarządzający Autopay GmBH. – Strona usługi będzie dostępna w języku niemieckim i angielskim – dodaje.

Autopay Mobility to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice – Kraków. Z rozwiązania korzysta już ponad 2 mln kierowców. Od kwietnia 2023 r. Autopay umożliwia także zakup winiet cyfrowych do Czech, Słowenii, Słowacji i Węgier.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024