Silesion.PL

serwis informacyjny

ATAL Olimpijska pnie się w górę

Budowa Atal Olimpijska w pazdziernikowa noc

Budowa Atal Olimpijska w pazdziernikowa noc

W ramach inwestycji ATAL, ogólnopolskiego dewelopera, przy ul. Olimpijskiej w Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski. Będzie mierzyć 128 metrów i mieć 35 pięter. Jego konstrukcja osiągnęła już 5 kondygnację. Najszybciej nabywców znajdują mieszkania trzypokojowe i wysoko położone apartamenty.

W naszym katowickim wysokościowcu zaplanowaliśmy wznoszenie trzech kondygnacji miesięcznie. Symboliczna wiecha na nim powinna więc pojawić się około września przyszłego roku – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Realizacja prac konstrukcyjnych trzonu najwyższego budynku odbywa się w systemie szalunku samowznoszącego. To system bardzo wydajny, a jednocześnie gwarantujący zachowanie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa prowadzonych robót. W niższych częściach obiektu prowadzone są już prace murarskie i instalacyjne. Na powierzchnię terenu „wychodzi” również sąsiedni budynek „A”, w którym końca dobiegają prace przy konstrukcji części podziemnej – informuje Marek Thorz, PR manager ATAL.

Budynek „A” to jeden z dwóch wieżowców 18-kondygnacyjnych składających się na inwestycję. Projekt ATAL Olimpijska przewiduje bowiem budowę 710 mieszkań w trzech apartamentowcach, z dominantą wspomnianego drapacza chmur. Jego atrakcyjnym zwieńczeniem stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

To między innymi powód ogromnego zainteresowania apartamentami na najwyższych piętrach. Wiele z nich, także te największe, zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Inwestycja cieszy się dużym powodzeniem, gdyż jest pełna nowoczesnych rozwiązań i wyjątkowa pod wieloma względami: lokalizacji, klasy zastosowanych materiałów czy funkcjonalności. Mieszkania w niej mają też ogromny potencjał pod kątem inwestycji. Nie dziwne zatem, że są produktem poszukiwanym przez inwestorów i osoby, które poprzez zakup chcą ochronić kapitał przed wpływem inflacji – tłumaczy Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

W inwestycji ATAL Olimpijska klienci najchętniej decydują się na zakup mieszkań 3-pokojowych, lecz dużą popularnością cieszą się także przestronne apartamenty o pow. 100-150 mkw. Za dodatkową opłatą nabywcy mogą skorzystać z programu ATAL Design i wykończyć swoje M „pod klucz”. Na to wygodne rozwiązanie decyduje się już co drugi klient ATAL.

Prace budowlane przy ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Oddanie do użytkowania dwóch z trzech budynków jest planowane na III kwartał. 2025 r.

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “ATAL Olimpijska pnie się w górę

  1. to chyba najbardziej prestiżowe osiedle tego dewelopera na Śląsku, wyróżnia się bo drugiego tak wysokiego budynku z mieszkaniami raczej w tym regionie nie ma, z najwyższych pięter widok pewnie będzie fajny

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024