Silesion.PL

serwis informacyjny

ATAL Olimpijska – inwestycja na najwyższym poziomie [wizualizacja video]

ATAL Olimpijska inwestycja na najwyzszym poziomie

ATAL Olimpijska inwestycja na najwyzszym poziomie

ATAL, ogólnopolski deweloper, zaprezentował topową inwestycję na Górnym Śląsku – ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje budowę trzech apartamentowców, z których najwyższy będzie miał 36-kondygnacji, mierząc 128 metrów. Będzie to aktualnie najwyższy budynek mieszkalny w tej części Polski. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Superatrakcyjnym zwieńczeniem wysokościowca stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Projekt jest pełen nowoczesnych rozwiązań, zarówno pod względem klasy zastosowanych materiałów, jak również funkcjonalności. Dziś rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w inwestycji.

Podczas prezentacji projektu dla mediów Zbigniew Juroszek, prezes ATAL, zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji realizowanych w centrum Katowic.

ATAL Olimpijska w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Ordona 3D

Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy ATAL w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań – wyliczał prezes Zbigniew Juroszek.

Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji ATAL przypada na okres odbywającego się w jej pobliżu Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).

WUF 11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością – skomentował Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych. Największe i najbardziej prestiżowe apartamenty będą mieć powierzchnię do 140 mkw. Cieszące się dużym zainteresowaniem funkcjonalne kawalerki – od 25 mkw. Ceny mieszczą się w zakresie 9 700 – 15 300 zł brutto.

ATAL Olimpijska wizualizacja
ATAL Olimpijska wizualizacja

Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Mieszkańcy ATAL Olimpijskiej z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki
i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja. W spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury, w otoczeniu ikonicznych, charakterystycznych dla Katowic budynków, takich jak siedziba NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek czy Muzeum Śląskie.

Autorem projektu zespołu budynków jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem.

ATAL Olimpijska wizualizacja
ATAL Olimpijska wizualizacja

Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanistycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli mieszkańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku – mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.

Wśród wyróżniających się elementów funkcjonalnych i designu należy wymienić m.in.: wentylowaną elewację, panoramiczne przeszklenia logii, szklane balustrady oraz doskonałe nasłonecznienie z trzech stron świata. Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in. płyt systemowych i ażurowych Stacbond – Champagne Metallic oraz tynku Mosaic Superfine z dodatkiem miki.

Prace budowlane w inwestycji ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.

ATAL Olimpijska wizualizacja
ATAL Olimpijska wizualizacja

Więcej informacji na stronie: atalolimpijska.pl

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

3 thoughts on “ATAL Olimpijska – inwestycja na najwyższym poziomie [wizualizacja video]

  1. Tylko kto by chciał mieszkać w katowicach. Szkoda życia a to tylko jedno.

  2. nie da się ukryć że to duże osiedle ale całkiem fajnie to wygląda na wizualizacji, miasto zmienia oblicze na plus moim zdaniem

Comments are closed.