Silesion.PL

serwis informacyjny

Artur Boruc w Legii Warszawa do 2022 roku

Uwielbiany przez kilka pokoleń kibiców, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego futbolu, oddany całym sercem legionista będzie występował przy Łazienkowskiej przez kolejny rok. Artur Boruc ma za sobą bardzo udany sezon oraz znaczny wkład w zdobycie mistrzostwa Polski. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 29 meczach i 13 razy zachował czyste konto, prezentując wysoką i równą dyspozycję. Dla Króla Artura jest to drugie trofeum wywalczone z Legią, a pierwsze od 19 lat.

W trakcie kończącego się sezonu Boruc rozegrał swój 100. mecz w barwach Legii (obecnie już 117), został najstarszym zawodnikiem w historii najbardziej utytułowanego polskiego klubu i najstarszym zawodnikiem w Ekstraklasie, który zdobył tytuł Mistrza Polski. Boruc jest również nominowany do nagrody organizatora rozgrywek w kategorii najlepszy bramkarz za sezon 2020/21.

– Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024