Silesion.PL

serwis informacyjny

PZU gra z Amp Futbol Polska

Największy polski ubezpieczyciel został Partnerem Strategicznym Amp Futbol Polska. Przez najbliższe trzy lata PZU będzie wspierać reprezentację Polski Amp Futbol, Amp Futbol Ekstraklasę oraz najmłodszych zawodników z Junior Amp Futbol i z Futbolowej Bandy. Będzie również kibicować zawodnikom w rywalizacji o tytuł Mistrza Europy w Amp Futbol EURO Kraków 2021. Pierwsze emocje już za moment – dwumecz reprezentacji Polski Amp Futbol z Turcją odbędzie się 8 i 9 maja w Krakowie.

PZU od lat wspiera sport i promuje zdrowy styl życia oraz pomaga rozwijać talenty. Naszym mecenatem sportowym objęliśmy właśnie wyjątkową inicjatywę: Amp Futbol Polska. Z podziwem obserwujemy pasję i zaangażowanie, zarówno dorosłych grających na dużych turniejach, jak również dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności. Doceniamy ten hart ducha i z radością obejmujemy patronatem piłkarzy, których determinacja jest wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Będziemy wspierać Amp Futbol przez najbliższe lata i wierzymy, że zawodnicy dostarczą nam wielu sportowych wzruszeń. – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. Prewencji w PZU.

Amp Futbol (od ang. Amputee Football) to odmiana piłki nożnej, w której na boisku występują zawodnicy po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną kończyny dolnej oraz bramkarze bez jednej ręki. W drużynie ampfutbolowej gra 7 osób – 6 zawodników i bramkarz, a trwające 50 minut spotkanie (dwie połowy po 25 minut) prowadzi dwóch sędziów. Podczas gry zawodnicy wspierają się na kulach, które są traktowane jako przedłużenie ręki i nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z piłką. Nie wolno korzystać z protez. Dyscyplina wymaga od zawodników wyjątkowo ciężkiej pracy i zaangażowania, co czyni każde spotkanie wyjątkowo emocjonującym i widowiskowym.

Jest nam niezwykle miło, że tak duża i uznana firma, jak PZU dołącza do naszej ampfutbolowej rodziny. Zaangażowanie i wejście tej marki we wszystkie projekty naszej organizacji pozwala nam z jeszcze większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy pewni, że dzięki tej współpracy ampfutbol i piłka nożna osób niepełnosprawnych będą rozwijały się w Polsce jeszcze szybciej. Jest to dla nas kolejny bardzo duży krok w niesamowitej ampfutbolowej historii. – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Stowarzyszenie Amp Futbol stworzyło w 2012 roku uznaną przez Ministerstwo Sportu reprezentację Polski. Drużyna trzykrotnie brała udział w Mistrzostwach Świata, dochodząc w 2014 roku do półfinału i w 2018 roku do ćwierćfinału oraz w Mistrzostwach Europy w 2017 roku, zajmując trzecie miejsce. We wrześniu reprezentacja wystąpi na ampfutbolowym EURO 2021 w Krakowie, w czym dopingował ją będzie PZU. Największy polski ubezpieczyciel objął mecenatem także Amp Futbol Ekstraklasę, która zrzesza aktualnie pięć klubów: Legię Warszawę, Wisłę Kraków, Widzew Łódź, Podbeskidzie Kuloodpornych Bielsko-Biała i Wartę Poznań.

Oprócz rozgrywek dla dorosłych, każdego roku w ramach programu Junior Amp Futbol organizowane są ogólnopolskie i międzynarodowe zgrupowania dla młodych piłkarzy z jedną nogą, lub ręką. Stowarzyszenie prowadzi też pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności – Futbolową Bandę, oraz projekt mający rozwijać podobne akademie w całej Polsce, czyli Futbol Plus. W 2018 roku Stowarzyszenie Amp Futbol Polska otrzymało UEFA Foundation for Children Award – nagrodę za prowadzone projekty piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ambasadorami Amp Futbol w Polsce są wybitni piłkarze: Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024