Silesion.PL

serwis informacyjny

„Apartamenty przy Parku Szczytnickim” we Wrocławiu. Nowa inwestycja RealCo.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim we Wroclawiu. Nowa inwestycja RealCo 2023

Apartamenty przy Parku Szczytnickim we Wroclawiu. Nowa inwestycja RealCo 2023

Firma deweloperska RealCo, ruszyła z budową nowej inwestycji z segmentu premium „Apartamenty przy Parku Szczytnickim” we Wrocławiu. Projekt, za który odpowiada pracownia Group Arch przewiduje powstanie 10 budynków, w których znajdzie się 133 nowoczesnych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Na jego realizację RealCo pozyskała poprzez umowę kredytową z mBank S.A. środki w wysokości 107 milionów złotych. Koncepcja zabudowy oraz zagospodarowanie terenu zostały stworzone, tak by połączyć stylową i nowoczesną architekturę z dbałością o środowisko naturalne, uwzględniając przy tym szczególnie kontekst wyjątkowego otoczenia Parku Szczytnickiego. Przewidywany termin oddania inwestycji to IV kwartał 2024 roku.

Szacuje się, że wartość segmentu nieruchomości premium, mimo spowolnienie na rynku, nadal będzie w Polsce rosnąć. W 2022 roku jego wartość wyniosła 2,3 mld zł, a w 2023 roku, według niektórych prognoz osiągnie 4 mld zł.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim to inwestycja zlokalizowana w jednym z najbardziej pożądanych obszarów Wrocławia, na pograniczu Zalesia i Zacisza, w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z największych we Wrocławiu i najpiękniejszych parków w Polsce, jakim jest Park Szczytnicki.

Pozyskany na realizację inwestycji Apartamenty przy Parku Szczytnickim kredyt stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy” – mówi Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo. „Rynek nieruchomości przeżywa obecnie trudny czas. Umowa kredytowa z mBankiem jest potwierdzeniem, że RealCo cieszy się zaufaniem ze strony jednej z największych instytucji finansowych w Polsce, która doceniła jakość i założenia biznesowe naszego najnowszego projektu” – dodaje Maciej Gotkiewicz.

Na rynek trafią 133 funkcjonalne lokale o zróżnicowanej powierzchni – od 41 m2 do 126m2. Wszystkie apartamenty będą posiadać balkony lub ogródki, a te znajdujące się na ostatnim piętrze, dodatkowo przestronne tarasy na dachu. Nieruchomość będzie wyposażona we wszelkie niezbędne udogodnienia, jak strefa fitness, podziemny komfortowy garaż, rowerownie, czy sala zabaw dla dzieci. Także w przestrzeniach wspólnych zadbano o stylową i nowoczesną architekturę, dzięki czemu każdy element projektu tworzy spójną całość.

Inwestycja Apartamenty w Parku Szczytnickim pozwoli również oddać naturze to, co przez kilkadziesiąt poprzednich lat odbierano, stawiając w tym miejscu hale produkcyjne oraz budynki biurowe.

Porównując, stan przed rozpoczęciem inwestycji ze stanem po jej zakończeniu, powierzchnia całkowitej zabudowy zmniejszy się o 45 procent. Natomiast powierzchnia zieleni zwiększy się o 186 procent – z 3 662 do 10 486 metrów kwadratowych. O 56 procent zmniejszy się także przestrzeń utwardzona na terenie działki, co pozwoli na lepsze retencjonowanie wód opadowych w gruncie. Po usunięciu chorych drzew i krzewów zostanie nasadzonych kilka tysięcy roślin, w tym dojrzałe drzewa o obwodzie pnia 25-50 cm. Rośliny te dobrano, biorąc pod uwagę zachowanie bioróżnorodności całego terenu, włączając w to ekosystem przyległego parku.

Zastosowane w inwestycji rozwiązania techniczne, także wzmacniają jej „zielony” charakter. Dachy garaży podziemnych pokryte roślinnością, oraz alejki i drogi wewnętrzne wykonane z żywic wodno-przepuszczalnych, to wszystko zwiększa bio-retencję tworząc dogodne warunki dla roślin, a także ograniczające zużycie wody. Sam teren inwestycji będzie w sposób otwarty połączony z alejami Parku Szczytnickiego. Na koniec warto podkreślić, że mieszkania będą ogrzewane z niskoemisyjnej sieci Fortum.

Ta inwestycja wpisuje się w strategię mBanku, która polega na angażowaniu się w projekty, które poza aspektem biznesowym opartym na solidnym fundamencie bezpieczeństwa, uwzględniają kwestie klimatu i środowiska. Duże doświadczenie firmy w realizacji inwestycji developerskich w segmencie premium zaowocowało unikatowym projektem, który harmonijnie połączy nowoczesne budownictwo z istniejącą przyrodą. Cieszymy się, że mBank może być częścią tego przedsięwzięcia” – mówi Tomasz Niewola, dyrektor departamentu finansowania strukturalnego w mBanku.

Dotychczas RealCo zrealizowała inwestycje o łącznej wartości 240 mln zł w Warszawie i Wrocławiu. Projekty, które w tej chwili są realizowane i przygotowywane zakładają przychody w wysokości 540 mln złotych. Pipeline to 31 tysiące m2 PUM (powierzchnia użytkowa mieszkalna). RealCo realizuje przede wszystkim projekty z segmentu premium, między innymi takie jak zakończone rewitalizacje w warszawskim Śródmieściu Kamienicy Wilcza 19, czy Młyn Maria w historycznym centrum Wrocławia.

Pomimo, iż obecnie rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce stoi przed wieloma wyzwaniami, sprzedaż postępuje zgodnie z planem, potwierdzając, że ten prestiżowy projekt jest doskonale odbierany przez rynek i klientów.

Inwestycja Apartamenty przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu z pewnością przypadnie do gustu klientom poszukującym wyjątkowej oferty” – zapewnia Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo. „To okazja przede wszystkim dla klientów, którzy pragną zamieszkać w tej niepowtarzalnej i wyjątkowej lokalizacji, a także dla inwestorów szukających bezpiecznej przystani dla swojego kapitału, i jednocześnie mających ponadprzeciętne oczekiwania wobec nabywanych nieruchomości. Rozpoczęliśmy właśnie budowę tego prestiżowego projektu, a dzięki pozyskanemu finansowaniu z mBanku, rekordowemu w historii naszej działalności, możemy bezpiecznie zrealizować ją do końca” – dodaje Maciej Gotkiewicz.

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału, która w czasach kryzysu skutecznie chroni pieniądze przed utratą wartości. Szacuje się, że nieruchomości premium stanowią obecnie około 6 proc. wszystkich nieruchomości dostępnych na polskim rynku. O wartości nabywanej nieruchomości nie świadczy tylko cena. Wytrawnych inwestorów interesują tylko prawdziwe perełki wśród wszystkich ofert dostępnych na rynku nieruchomości premium. Kolekcjonerzy adresów polują m.in. na lokale, które dzięki historycznej lokalizacji i starannej renowacji budynków są jedyne w swoim rodzaju.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, z szeregiem ciekawych projektów zarówno w realizacji, jak i w przygotowaniu. Mamy silnego partnera kapitałowego w postaci Warsaw Equity Group, a nasze plany na przyszłość są ambitne. Obejmują one m.in. zwiększanie skali i powtarzalności realizowanych projektów oraz pozyskiwanie dodatkowego kapitału na rozwój poprzez przygotowywaną obecnie we współpracy z Domem Maklerskim Michael Strom emisję obligacji korporacyjnych i realizację nowych projektów w formule JV” – wyjaśnia Maciej Gotkiewicz.

O RealCo

RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o. to firma deweloperska, która jest częścią polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity. Firma działa od 2010 roku w segmencie rynku premium, realizując nowe projekty mieszkaniowe jak i rewitalizując historyczne budynki na terenie Warszawy i Wrocławia. Łączna powierzchnia użytkowa zrealizowanych dotychczas przez RealCo projektów wynosi ponad 14 500 m2 PUM (powierzchnia użytkowa mieszkalna), a ich wartość to 240 mln PLN. W realizacji i przygotowaniu jest 31 000 m2 PUM o wartości 540 mln PLN. Flagowe realizacje RealCo to Młyn Maria (nagrodzony w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2022), Kamienica Wilcza 19

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “„Apartamenty przy Parku Szczytnickim” we Wrocławiu. Nowa inwestycja RealCo.

  1. ja bym raczej postawił na osiedle atal strachowicka bo lokalizacja osiedla też ważna a jak chcę zamieszkać w spokojnej okolicy z dużą ilością zieleni

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024