Silesion.PL

serwis informacyjny

Aleksandar Pantić wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin

Aleksandar Pantic wzmacnia KGHM Zaglebie Lubin

Aleksandar Pantic wzmacnia KGHM Zaglebie Lubin

Serbski defensor Aleksandar Pantić został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 29-latek związał się z klubem z Lubina rocznym kontraktem.

Pantić przyszedł na świat 11 kwietnia 1992 roku w mieście Arandjelovac. Stoper pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Partizanie Belgrad, skąd jako nastolatek przeniósł się do zespołu Rad Belgrad. Po roku zawodnika pozyskała Crvena Zvezda, która jest dobrym miejscem do rozwoju młodych, utalentowanych graczy. Tak było również w przypadku Panticia, obrońca zaczął imponować wysoką formą, a to przykuło uwagę działaczy hiszpańskiego Villarreal. Drużyna występująca w LaLiga zdecydowała się na wykup Aleksandara, który po sześciu miesiącach, jako 21-latek zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowym w Hiszpanii.

W kolejnych latach były młodzieżowy reprezentant Serbii był wypożyczany kolejno do Cordoby CF, Eibar, a także Alaves. W 2017 roku zakończył swoją przygodę z hiszpańską piłką, ponieważ przeniósł się na wschód, do Dynama Kijów. W barwach 16-krotnego mistrza Ukrainy stoper mierzący 188 cm wzrostu grał przez dwa lata, po czym na zasadzie wypożyczenia wrócił jeszcze na pół roku do LaLigi, aby występować w trykocie Cadiz CF. Licznik nowego zawodnika Miedziowych zatrzymał się na 60 rozegranych spotkaniach w hiszpańskiej ekstraklasie, po czym Pantić obrał kierunek cypryjski. W tamtejszej lidze bronił barw sześciokrotnego zdobywcy mistrzowskiego tytułu – AEL-u Limassol, natomiast ostatnim zespołem Serba był Doxa Katokopias.

Doświadczony piłkarz dołączył do drużyny Miedziowych na zasadzie wolnego transferu i podpisał z Zagłębiem Lubin roczną umowę. Pantić będzie występował z numerem 2 na koszulce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author