Silesion.PL

serwis informacyjny

Aleksandar Pantić wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin

Serbski defensor Aleksandar Pantić został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 29-latek związał się z klubem z Lubina rocznym kontraktem.

Pantić przyszedł na świat 11 kwietnia 1992 roku w mieście Arandjelovac. Stoper pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Partizanie Belgrad, skąd jako nastolatek przeniósł się do zespołu Rad Belgrad. Po roku zawodnika pozyskała Crvena Zvezda, która jest dobrym miejscem do rozwoju młodych, utalentowanych graczy. Tak było również w przypadku Panticia, obrońca zaczął imponować wysoką formą, a to przykuło uwagę działaczy hiszpańskiego Villarreal. Drużyna występująca w LaLiga zdecydowała się na wykup Aleksandara, który po sześciu miesiącach, jako 21-latek zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowym w Hiszpanii.

W kolejnych latach były młodzieżowy reprezentant Serbii był wypożyczany kolejno do Cordoby CF, Eibar, a także Alaves. W 2017 roku zakończył swoją przygodę z hiszpańską piłką, ponieważ przeniósł się na wschód, do Dynama Kijów. W barwach 16-krotnego mistrza Ukrainy stoper mierzący 188 cm wzrostu grał przez dwa lata, po czym na zasadzie wypożyczenia wrócił jeszcze na pół roku do LaLigi, aby występować w trykocie Cadiz CF. Licznik nowego zawodnika Miedziowych zatrzymał się na 60 rozegranych spotkaniach w hiszpańskiej ekstraklasie, po czym Pantić obrał kierunek cypryjski. W tamtejszej lidze bronił barw sześciokrotnego zdobywcy mistrzowskiego tytułu – AEL-u Limassol, natomiast ostatnim zespołem Serba był Doxa Katokopias.

Doświadczony piłkarz dołączył do drużyny Miedziowych na zasadzie wolnego transferu i podpisał z Zagłębiem Lubin roczną umowę. Pantić będzie występował z numerem 2 na koszulce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).