Silesion.PL

serwis informacyjny

Agnieszka Rupniewska kandydatką na Prezydanta Zabrza

Blisko ludzi. Ze wsparciem profesjonalistów. Z otwartością na zmieniające się potrzeby – Agnieszka Rupniewska, z poparciem Koalicji Obywatelskiej ogłosiła swój start w wyborach na prezydenta Zabrza i zaprezentowała swój pomysł na miasto.

W sobotę, 3 lutego, Agnieszka Rupniewska, radna Rady Miasta, ogłosiła swój start w wyborach na prezydenta Zabrza. Podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział mieszkańcy oraz przedstawiciele klubów popierających Rupniewską przedstawiono plan na rozwój miasta i zmianę polityki komunikacji z mieszkańcami.

Mój program nie ma kropki na końcu, ale wielokropek. Chcę się spotykać z mieszkańcami, chcę wiedzieć, o czym myślą i czego potrzebują. Bo dzisiaj w mieście komunikacja na linii władze-mieszkańcy nie istnieje. Włodarze odgrodzili się od ludzi wieloma drzwiami i kilkoma sekretariatami – mówiła Agnieszka Rupniewska.

Kandydatka jasno przedstawiła, jakie kroki podejmie, kiedy wygra wybory prezydenckie: najważniejszy będzie audyt finansowy Zabrza, które od lat systematycznie pogrąża się w finansowych długach.

Wtedy będzie można zaprojektować rzetelnie wydatki i postawić choćby na poprawę infrastruktury w mieście, rozwój gospodarczy – wyjaśnia Rupniewska. – Ale najwięcej chciałabym inwestować w ludzi: w rozwój lokalnych społeczności.

Dlatego w programie postawiła na szeroko rozumianą aktywizację mieszkańców, w tym uruchomienie Rady Seniorów.

Podczas konferencji poruszono także temat Górnika Zabrze.

Jestem zwolenniczką sprzedaży Górnika Zabrze, nawet kilku inwestorom. Każdy prawdziwy kibic widzi, że potencjał tego klubu jest marnowany. On powinien być zarządzany przez profesjonalistów, a miasto powinno dbać o klubowe barwy, historię, a także akademię i wychowanie dzieci – powiedziała kandydatka.

Najważniejsze postulaty Agnieszki Rupniewskiej:

  • audyt oceniający sytuację finansową miasta
  • szerokie programy aktywizacyjne, dedykowane grupom mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów
  • zwiększenie środków na poprawę jakości infrastruktury
  • stale podnoszenie jakości ochrony zdrowia, w tym wdrażanie
  • programów profilaktycznych dla dzieci i dorosłych
  • sprzedaż Górnika Zabrze prywatnym inwestorom
  • reaktywacja Rady Gospodarczej

Rupniewska dla swojej kandydatury na prezydenta Zabrza uzyskała poparcie także od PSL, Nowoczesnej i „Tak dla Polski”.
W konferencji prasowej w imieniu klubów wzięli udział: Tomasz Olichwer (PO), Renata Caban (Nowoczesna), Marek Bieniek (PSL).

W całym Zabrzu zawisną plakaty opatrzone naklejkami NFC. Każdy z mieszkańców, po zbliżeniu swojego telefonu do naklejki, automatycznie połączy się ze stroną internetową kandydatki. Strona codziennie będzie aktualizowana o informacje dotyczące prowadzonej kampanii wyborczej, a także programu dla Zabrza.

Pierwszy raz technologia NFC jest wykorzystywana w kampanii wyborczej – mówi Tymoteusz Ruch, od dwudziestu lat związany z branżą IT i współpracujący z największymi polskimi koncernami. — To bardzo proste narzędzie do komunikacji, wystarczy bowiem zbliżyć telefon do plakatu i od razu otrzymujemy informacje, które nas interesują. Co ważne, to narzędzie bardzo bezpieczne dla użytkownika, ponieważ każdorazowo google potwierdza bezpieczeństwo przesyłu danych. I na koniec: to narzędzie prostsze niż choćby QR kod, który wymaga większego zaangażowania użytkownika, często poprzez konieczność włączenia aplikacji. Tu wystarczy podejść do plakatu z telefonem i gotowe! – dodaje

Więcej: www.agnieszkarupniewska.pl

infomacja prasowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024