Silesion.PL

serwis informacyjny

99 dni do 99. PZLA Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim

KaczmarekNatalia ME2022 fotoKasjaniukTomasz 2

KaczmarekNatalia ME2022 fotoKasjaniukTomasz 2

Dokładnie 99 dni pozostało do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski. Impreza w Gorzowie Wielkopolskim od 27 do 29 lipca. – To najważniejsze wydarzenie w krajowym kalendarzu lekkoatletycznym – podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski.

W mistrzostwach weźmie udział ponad 500 zawodników i będzie to najważniejsze krajowe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w sezonie 2023.

Mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą w naszym kalendarzu. Żadne inne wydarzenie lekkoatletyczne nie gromadzi na starcie tylu polskich gwiazd. W Gorzowie Wielkopolskim pojawią się medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw Europy oraz świata. To wyjątkowa okazja, żeby w ciągu trzydniowych zawodów zobaczyć na żywo tylu świetnych zawodników. Jestem przekonany, że takiego zlotu gwiazd Gorzów Wielkopolski jeszcze nie widział. Dzięki transmisji w TVP Sport zobaczą to też kibice w całym kraju – podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski. Polski Związek Lekkiej Atletyki wspiera, jako generalny sponsor, Polski Koncern Naftowy ORLEN.

Jak podkreśla prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki organizacja mistrzostw kraju to dla miasta nie tylko duże wyzwanie logistyczne, ale także powody do satysfakcji.

Mistrzostwa to dla nas podwójna, jeśli nie potrójna okazja do radości. Przede wszystkim wspaniała inauguracja nowego, zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, na który Gorzów czekał od wielu lat. Po drugie historyczne wydarzenie w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce na tym poziomie odbyły się w lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej. W końcu to będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Ich zmagania w lipcu na gorzowskim stadionie, dzięki obecności kamer telewizyjnych, będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To będzie wielkie sportowe święto – cieszy się prezydent Wójcicki.

Jedną z najciekawszych konkurencji w programie mistrzostw Polski jest od wielu lat bieg kobiet na dystansie 400 metrów. Jedną z jego uczestniczek będzie Natalia Kaczmarek, która karierę sportową zaczynała właśnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Mistrzostwa Polski odbędą się w Gorzowie, gdzie spędziłam kawałek swojego życia treningowego i gdzie zaczęłam trenować. Moi najbliżsi będą blisko i mam nadzieję, że pojawią się na stadionie i będą mnie wspierać. Na tym stadionie fajnie się biega, tartan jest szybki i liczę, że to odda na Mistrzostwach Polski, dzięki czemu będzie można osiągać super rezultatyprzyznaje mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Natalia Kaczmarek.

99. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się na Stadionie im. Lubuskich Olimpijczyków pomiędzy 27 i 29 lipca 2023. Mistrzostwa w Gorzowie Wielkopolskim będą ostatnią imprezą, na której lekkoatleci mogą uzyskiwać minima na sierpniowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024