Silesion.PL

serwis informacyjny

120 „długasów” zgłoszonych do Mistrzostw Polski w biegu na 10000m

Na zdjeciu Aleksandra Lisowska fot. Marek Biczyk

Na zdjeciu Aleksandra Lisowska fot. Marek Biczyk

Dokładnie 120 zawodniczek i zawodników zgłoszono do sobotnich mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów w Olkuszu. – Ta impreza jest prawdziwym świętem całego środowiska biegowego – mówi Bogusław Mamiński, przewodniczący Komisji ds. Biegów Długich PZLA.

Kolejny rok z rzędu mistrzostwa kraju gromadzą na starcie bardzo liczne grono „długasów”.

Ponownie do mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów zgłosiło się ponad 100 zawodniczek i zawodników. To pokazuje niesłabnącą popularność tych zawodów. Co roku rozgrywanych jest kilka serii. Startuje nie tylko krajowa czołówka, ale też zawodnicy reprezentujący nieco słabszy poziom. Mając licencję mogą sprawdzić swoją biegową formę na mistrzostwach Polski. To sprawia, że ta impreza jest prawdziwym świętem całego środowiska biegowego – mówi szef komisji PZLA ds. biegów długich Bogusław Mamiński. Polski Związek Lekkiej Atletyki wspiera, jako generalny sponsor, Polski Koncern Naftowy ORLEN.

Wśród mężczyzn na starcie zabraknie Krystiana Zalewskiego, który triumfował w czterech ostatnich edycjach mistrzostw w biegu na 10 000 metrów.

W tej sytuacji wśród faworytów można wymienić m.in. Tomasza Grycko, który jest jedynym zawodnikiem wśród zgłoszonych legitymującym się rekordem życiowym poniżej 29 minut. Zwycięstwo jest też w zasięgu Mateusza Kaczora, ale do głosu dochodzą inni młodzi zawodnicy. Po udanym debiucie na dystansie 10 000 metrów ochotę na kolejny dobry, szybki bieg ma z pewnością Konrad Pogorzelski – analizuje ceniony dziennikarz biegowy i spiker Łukasz Panfil.

Obrończynią tytułu w rywalizacji kobiet jest Aleksandra Lisowska.

Jeśli zawodniczka dojdzie do siebie po udanym starcie w maratonie w Rotterdamie i zdecyduje się ostatecznie na start w Olkuszu to będzie na pewno jedną z kandydatek do złota. Poważne argumenty do walki o tytuł mają także Beata Topka i Monika Jackiewicz. Aspirować do miejsc na podium mogą też Paulina Kaczyńska i Patrycja Kapała, ale jest też grono młodych zawodników z Natalią Bielak oraz Julią Koralewską na czele – mówi Panfil.

Początek zawodów na stadionie w Olkuszu w sobotę o 14:45. Najmocniejsze serie mistrzostw zaplanowano na 17:45 (kobiety) i 18:35 (mężczyźni). Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024