Silesion.PL

serwis informacyjny

8 lokomotyw Gama Marathon od CARGOUNIT dla OLAVION. Pierwsza lokomotywa przekazana.

8 lokomotyw Gama Marathon od CARGOUNIT dla OLAVION. Pierwsza lokomotywa przekazana

8 lokomotyw Gama Marathon od CARGOUNIT dla OLAVION. Pierwsza lokomotywa przekazana

CARGOUNIT i OLAVION, spółka wchodząca w skład Grupy Unimot, podpisały ramową umowę najmu lokomotyw oraz umowy szczegółowe na najem 8 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych Gama Marathon z silnikiem dojazdowym. Pierwsza lokomotywa Gama Marathon trafiła w kwietniu tego roku do OLAVION, a kolejne mają zostać przekazane przewoźnikowi do końca roku.

– „Lokomotywy Gama Marathon z modułem dojazdowym idealnie wpisują się w potrzeby naszych klientów. Jedna lokomotywa, którą można prowadzić składy w trakcji elektrycznej, a później przy jej użyciu wykonywać prace manewrowe, to rozwiązanie redukujące koszty i oszczędzające czas transportu oraz zwiększające efektywność przewozów. To również rozwiązanie przyjazne środowisku, ponieważ zastosowanie nowoczesnej lokomotywy elektrycznej z modułem dojazdowym spełniającym normy emisji Stage V na końcówkach oznacza ograniczenie emisji CO2.” – powiedział Łukasz Boroń, Prezes CARGOUNIT.

Nawet 20 nowych lokomotyw Gama Marathon w ramach podpisanej w czwartym kwartale ubiegłego roku umowy z PESA Bydgoszcz powinno trafić do klientów CARGOUNIT do końca grudnia 2023 roku.

Cieszy nas zaufanie jakim darzy CARGOUNIT Zarząd OLAVION, umowa ramowa i umowy szczegółowe najmu 8 nowoczesnych lokomotyw Gama Marathon to kontynuacja naszej wieloletniej współpracy, którą charakteryzuje wzajemne zrozumienie, poszanowanie interesów stron oraz partnerskie podejście.” – podkreślił Łukasz Boroń, Prezes CARGOUNIT.

Gama Marathon to lokomotywa elektryczna z modułem dojazdowym. Napędzany dodatkowym, nowoczesnym i ekologicznym silnikiem agregat prądotwórczy umożliwia poruszanie się̨ lokomotywy na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Ten doceniany przez przewoźników dodatkowy napęd, przeznaczony głównie do prac manewrowych, umożliwia prowadzenie składu towarowego o masie 3200 ton na wzniesieniu sięgającym nawet 7 promili.

– „Decyzję o najmie od CARGOUNIT lokomotyw Gama Marathon podjęliśmy po gruntownej analizie naszych potrzeb. Lokomotywy Gama Marathon znalazły nasze uznanie za sprawą mocnego modułu dojazdowego, pozwalającego na wyeliminowanie konieczności korzystania z dodatkowej lokomotywy spalinowej do prac manewrowych na terminalach paliwowych.” – stwierdził Henryk Gruca, Prezes Zarządu OLAVION.
 


CARGOUNIT

CARGOUNIT – to największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jeden z największych tego typu podmiotów w Europie. CARGOUNIT posiada 186 lokomotyw na wynajem, zarówno trakcyjnych, jak i manewrowych. Oferuje szeroki wybór taboru, w tym nowoczesne lokomotywy wielosystemowe przeznaczone do ruchu międzynarodowego. CARGOUNIT dysponuje także elektrycznymi zespołami trakcyjnymi do przewozów pasażerskich.

Obecnie firma koncentruje się na modernizacji posiadanej floty poprzez zakup nowoczesnych lokomotyw jednosystemowych oraz wielosystemowych do przewozów międzynarodowych. Od blisko 20 lat CARGOUNIT współpracuje z największymi krajowymi i zagranicznymi przewoźnikami kolejowymi działającymi na polskim rynku.

Z kompleksowych usług oferowanych przez firmę korzystają między innymi przewoźnicy z branży paliwowej, chemicznej, materiałów budowlanych i ładunków intermodalnych oraz produktów dla sektora motoryzacyjnego. Głównymi kierunkami rozwoju CARGOUNIT są Polska oraz pozostałe kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

W 2020 roku 100% udziałów w CARGOUNIT Sp. z o.o. zostało nabytych przez fundusz The Three Seas Investment Initiative Fund (3 Seas IIF), któremu doradza Amber Infrastructure Group.

OLAVION

OLAVION, który od marca 2023 r. jest częścią Grupy UNIMOT, to przewoźnik kolejowy świadczący usługi transportu towarowego w Polsce na podstawie jednolitego certyfikatu bezpieczeństwa, oraz usługi spedycyjne za granicą. Posiada wykwalifikowaną kadrę menadżerską, maszynistów oraz dyspozytorów, a także wieloletnie relacje i umowy pozwalające na świadczenie usług przewozowych i spedycyjnych dla swoich zleceniodawców. Na rynku przewozów kolejowych wyróżnia się terminowością i wysoką jakością świadczonych usług przewozowych. Olavion dysponuje obecnie 17 lokomotywami i zatrudnia 83 pracowników, w tym 53 maszynistów. W ciągu całego 2022 roku spółka Olavion przewiozła towary o łącznej masie ponad 1,1 miliona ton, a jej roczny potencjał przewozowy szacowany jest na około 1,7 miliona ton.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024