8. kolejka PHL. Kolejne zwycięstwo Cracovii

8 kolejka PHL. Kolejne zwyciestwo Cracovii

Comarch Cracovia łatwo pokonała na Stadionie Zimowym GKS Tychy. Tyszanie doznali piątej porażki z rzędu. Zwycięstwa odniosły Unia, GieKSa i JKH.

W Tychach Pasy po 30. minutach prowadziły 4:0 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Dublet zaliczył Erik Nemec. Dla tyszan była to piąta porażka z rzędu, na dodatek w drugim spotkaniu z rzędu drużyna nie strzeliła gola.

Na lodowisku w Oświęcimiu miejscowi zdobyli trzy punkty, chociaż to sanoczanie objęli prowadzenie po widowiskowym golu Sebastiana Harili. Szwed umieścił krążek w bramce już w 44. sekundzie spotkania, precyzyjnie uderzając z ostrego kąta. Unia wygrała 4:2 a na listę strzelców znowu w tym sezonie wpisali się Krystian Dziubiński i Michael Cichy.

Lider GKS Katowice zanotował kolejny udany mecz, ale to nie była dla podopiecznych Jacka Płachty łatwa przeprawa. W Sosnowcu w 29. minucie było 2:1 dla Zagłębia. Ślązacy byli skuteczniejsi i zakończyli konfrontację wynikiem 5:2.

W Jastrzębiu-Zdroju gospodarze musieli włożyć sporo wysiłku w wygraną. Mecz z KH Energa Toruń zakończył się rezultatem 2:1.

W niedzielę odbędzie się 9. kolejka PHL. Torunianie zagrają z GKS Tychy (17:00), Zagłębie z Unią (17:00), Sanoczanie z JKH (18:00), Podhale z GieKSą (18:00). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.