Silesion.PL

serwis informacyjny

Zabójcza tercja GieKSy. Mistrz Polski lepszy od lidera z Oświęcimia

Zabojcza tercja GieKSy. Mistrz Polski lepszy od lidera z Oswiecimia

Zabojcza tercja GieKSy. Mistrz Polski lepszy od lidera z Oswiecimia

We wtorek, 27 września odbyły się dwa zaległe mecze 2. kolejki PHL. Lider i wicemistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim przegrał wyraźnie z obrońcą tytułu z Katowic. Rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Marma Ciarko STS Sanok przegrała z Comarch Cracovią.

Mecz dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu PHL rozstrzygnął się w pierwszej tercji. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 3:0 dla GieKSy. W kolejnym spotkaniu w tym sezonie z dobrej strony pokazał się Brandon Magee. Kanadyjczyk strzelił gola i zaliczył asystę. Unia nie potrafiła znaleźć recepty na bardzo dobrze grającą w defensywie drużynę Jacka Płachty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 i Biało-niebiescy odnieśli pierwszą porażkę w sezonie. Stracili też pozycję lidera na rzecz GKS Katowice.

W Sanoku Pasy przerwały serię zwycięstw gospodarzy, którzy przed wtorkową konfrontacją mieli na koncie cztery kolejne triumfy. Po 30. minutach drużyna Rudolfa Rohacka prowadziła 3:0. Marma Ciarko STS nie poddała się, w drugiej tercji miejscowi strzelili dwa gole. Przy stanie 3:2 dla Cracovii, sanoczanie grali bez bramkarza i w ostatnich sekundach na listę strzelców wpisał się Damian Kapica.

Zaległe mecze 2. kolejki PHL

  • Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Cichy 59 – Fraszko 3, Olsson 14, Magee 19, Hitosato 41

  • Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Pawlenko 43, Łysenko 50 – Kasperlik 8, Kinnunen 21, Brynkus 31, Kapica 60

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024